W Parku Traugutta i Parku nad Ochnią będzie bezpieczniej? "Nie możemy pozostać obojętni na bezkarność wandali"

Dodane przez EKU24.net

Radni Rady Miasta Kutno - Robert Feliniak i Łukasz Walczak chcą, aby w kutnowskich parkach było bezpiecznej. Wystosowali w tej sprawie interpelację do Prezydenta.


Ze względu na okres wakacyjny i piękną pogodę coraz więcej mieszkańców Kutna wybiera spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w tym w Parku Traugutta i Parku nad Ochnią. Niestety, jak zauważyli kutnowscy radni, przez wandali kutnianie dwa razy zastanawiają się, zanim zdecydują się wybrać wspomniane miejsce na odpoczynek.


- Gromadząca się w tych miejscach młodzież oraz element społeczny dewastuje ławki, spożywa alkohol, pozostawiając po sobie nieczystości, przez co zaśmieca te miejsca oraz swoim nagannym zachowaniem stwarza zagrożenie dla przebywających tam osób. Swoim zachowaniem demoralizują bawiące się tam dzieci - czytamy w interpelacji Radnych Feliniaka i Walczaka.


Jaki pomysł na to, by temu zaradzić mają Radni Rady Miasta Kutno?


- Nie powinniśmy pozostać obojętni na bezkarność wandali w miejscach, gdzie przebywają rodziny z dziećmi. Każdy z nas ma prawo bezpiecznie czuć się w swoim mieście i korzystać z miejsc przeznaczonych do wypoczynku - czytamy we wnioskach i propozycjach w interpelacji.  - W związku z tym należałoby podjąć działania w celu zwiększenia patroli pieszych Straży Miejskiej we wskazanych miejscach w godzinach popołudniowych w trakcie pełnienia służby. Rozważyć zakup paralizatorów, jako dodatkowych środków przymusu bezpośredniego dla funkcjonariuszy straży podejmujących interwencje wobec osób pełniących wykroczenia w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności. Zdewastowane i zniszczone ławki można odmalować, nadając im piękny wygląd.

Zobacz także

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…