W Parku Traugutta i Parku nad Ochnią będzie bezpieczniej? "Nie możemy pozostać obojętni na bezkarność wandali"

Dodane przez EKU24.net

Radni Rady Miasta Kutno - Robert Feliniak i Łukasz Walczak chcą, aby w kutnowskich parkach było bezpiecznej. Wystosowali w tej sprawie interpelację do Prezydenta.


Ze względu na okres wakacyjny i piękną pogodę coraz więcej mieszkańców Kutna wybiera spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w tym w Parku Traugutta i Parku nad Ochnią. Niestety, jak zauważyli kutnowscy radni, przez wandali kutnianie dwa razy zastanawiają się, zanim zdecydują się wybrać wspomniane miejsce na odpoczynek.


- Gromadząca się w tych miejscach młodzież oraz element społeczny dewastuje ławki, spożywa alkohol, pozostawiając po sobie nieczystości, przez co zaśmieca te miejsca oraz swoim nagannym zachowaniem stwarza zagrożenie dla przebywających tam osób. Swoim zachowaniem demoralizują bawiące się tam dzieci - czytamy w interpelacji Radnych Feliniaka i Walczaka.


Jaki pomysł na to, by temu zaradzić mają Radni Rady Miasta Kutno?


- Nie powinniśmy pozostać obojętni na bezkarność wandali w miejscach, gdzie przebywają rodziny z dziećmi. Każdy z nas ma prawo bezpiecznie czuć się w swoim mieście i korzystać z miejsc przeznaczonych do wypoczynku - czytamy we wnioskach i propozycjach w interpelacji.  - W związku z tym należałoby podjąć działania w celu zwiększenia patroli pieszych Straży Miejskiej we wskazanych miejscach w godzinach popołudniowych w trakcie pełnienia służby. Rozważyć zakup paralizatorów, jako dodatkowych środków przymusu bezpośredniego dla funkcjonariuszy straży podejmujących interwencje wobec osób pełniących wykroczenia w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności. Zdewastowane i zniszczone ławki można odmalować, nadając im piękny wygląd.

Zobacz także

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…