W sobotę Biało-Czerwone Wianki Dworskie!

Dodane przez EKU24.net

W tym roku inicjatywa świętująca powitanie lata, która odbędzie się o godz. 14.00 w dniu 23 czerwca 2018 r., jak co roku w parku dworskim w Dobrzelinie, będzie miała nieco odmienny charakter.


„Biało-czerwone Wianki Dworskie 2018" zostały wpisane w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez Powiat Kutnowski w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i objęte Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha. Głównym przesłaniem będzie wymiar narodowy, związany z obchodami tego jubileuszu.


Ponadto historyczny dwór z parkiem w Dobrzelinie stanowi idealną lokalizację do organizacji tego wydarzenia. To miejsce niezwykłe, będące świadkiem historii z czasów powstania listopadowego, styczniowego, później zagospodarowane na potrzeby szpitala polowego w czasie I i II wojny światowej. Obiekt ten również obchodzi w tym roku swój jubileusz – 200 lecie powstania.


Witając lato uczestnicy będą mogli wspólnie bawić się i celebrować tę doniosłą rocznicę.


Każdy uczestnik Wianków będzie mógł wziąć udział w konkursie na wykonanie jednej pieśni narodowej, a jednym z wymogów będzie strój z tamtych czasów (Regulamin Konkursu TUTAJ).


Dzieci i młodzież będą też miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy historycznej na temat I wojny światowej, biorąc udział w konkursie rozwiązywania krzyżówek.


W ramach corocznego promowania młodych talentów będziemy mieli możliwość wysłuchać mini koncertu młodzieżowego duetu skrzypcowego „Solo i na dwa smyki", który zaprezentuje wiązankę utworów patriotycznych. Repertuar muzyczny dopełnią: zespół Finezja z Kutna, Skakanka z Żychlina oraz pan Piotr Jagiełło.


Na terenie parku będzie można odwiedzić różne stoiska tematyczne, np. z bronią i elementami ekwipunku żołnierskiego, starymi fotografiami.


Pod koniec festynu, przy parkowym stawie zostanie rozpalone ognisko legionistów, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu i tradycyjne rzucanie wianków do wody.


Uwieńczeniem festynu będzie zaproszenie wszystkich uczestników do wspólnego odtańczenia polskiego tańca narodowego – poloneza przed dworem oraz skosztowania grochówki.


info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…

Tragiczny finał poszukiwań mieszkanki Ku…

[ZDJĘCIA] Seniorzy z Kutna rozpoczęli ko…

WAŻNE: Zamknięty tor szlakowy Łęczyca - …