[WIDEO, ZDJĘCIA] Dariusz Joński walczy o utylizację nielegalnych wysypisk. "To zagraża bezpieczeństwu naszego zdrowia"

Dodane przez EKU24.net

Przed Urzędem Miasta Kutno odbyła się krótka konferencja prasowa zorganizowana przez Radnego Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi, Dariusza Jońskiego.


Dariusz Joński spotkał się dzisiaj (21 marca) z kutnowskimi mediami. Konferencja dotyczyła m.in złożonej przez niego uchwały w sprawie likwidacji nielegalnych składowisk odpadów. Radni debatować będą już w nadchodzącym tygodniu.


- Dotyczy ona utylizacji wszystkich nielegalnych wysypisk, które w dużej mierze cechuje północ naszego województwa. Nie wiem czemu, ale te firmy wybrały sobie akurat północ naszego województwa, w tym powiat łęczycki, powiat kutnowski, powiat zgierski i przywożą nielegalnie transporty odpadów z całej Europy. To niestety dzieje się cały czas - mówił dzisiaj w Kutnie, Dariusz Joński.


Jak zauważył Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, utylizacja tych odpadów często przekracza możliwości gmin, miast czy powiatów. Sam przykład Zgierza i ogromnego pożaru na terenach byłych zakładów Boruta powinien dać do myślenia, bowiem, jak zaznaczył Dariusz Joński, koszt utylizacji wysypiska w Zgierzu to prawie 100 milionów złotych!


- Ludzie zazwyczaj przywożą odpady i biorą za to ogromne pieniądze, a później uciekają i zostawiają ten ogromny problem, a to zagraża życiu i bezpieczeństwu naszego zdrowia - dodał D. Joński. - Występuję do Pana Marszałka, abyśmy za pośrednictwem Marszałka i przy udziale Sejmiku Województwa Łódzkiego i Ministra Ochrony Środowiska zadbali, aby te nielegalne wysypiska, które są również na terenie województwa łódzkiego, zostały zlikwidowane.


Czy Radni poprą pomysł Dariusza Jońskiego? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…