Wiózł narkotyki z Belgii - został zatrzymany w Bedlnie. Grozi mu piętnaście lat więzienia!

Dodane przez EKU24.net

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z kutnowskimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę, który przewoził z Belgii znaczną ilość marihuany. Narkotyki ukryte były w specjalnie skonstruowanej skrytce.

W środę, 7 czerwca policjanci pojawili się w rejonie miejscowości Bedlno. Z ich ustaleń wynikało, że krajową 92 może poruszać osoba przewożąca narkotyki. Około godziny 5:40 policjanci podjęli interwencję wobec kierującego samochodem iveco.


- Mężczyzna podróżował sam i jak twierdził, że wraca z Holandii i Belgii gdzie zakupił używane meble. Kierowca zachowywał się bardzo nerwowo - informuje mł.insp. Joanna Kącka z KWP w Łodzi. - Policjanci skontrolowali przestrzeń ładunkową w półciężarówce. Na pierwszy rzut oka, nic nie budziło zastrzeżeń a w przestrzeni ładunkowej znajdowały się regały.


Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i odkryli za fałszywą tylną ścianką, specjalną skrytkę. Do środka można było dostać się po wcześniejszym zdjęciu dopasowanej sklejki, która zamaskowana była atrapami nitów. Dodatkowo na metalowych elementach konstrukcji silikonem wykonano imitację spawów.


- Po demontażu osłony policjanci odnaleźli 35 toreb foliowych wypełnionych suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że jest to marihuana - dodaje mł. insp. Joanna Kącka. -  35-latek został zatrzymany. Przyznał się, że narkotyki zakupił w Belgii i miały one trafić na rynek krajowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilka działek haszyszu.


W ramach tymczasowego zajęcia mienia policjanci zabezpieczyli audi A6 oraz wspomniane iveco a także ponad 900 złotych i blisko 400 euro. W mieszkaniu należącym do zatrzymanego policjanci ujawnili również worek wypełniony białym proszkiem. Substancja zostanie teraz poddana badaniom chemicznym.


Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy trafił do kutnowskiej prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i przemytu znacznych ilości marihuany. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…

Tragiczny finał poszukiwań mieszkanki Ku…

[ZDJĘCIA] Seniorzy z Kutna rozpoczęli ko…

WAŻNE: Zamknięty tor szlakowy Łęczyca - …