Policja potwierdza: Za rzucanie petardami w ludzi i zwierzęta tylko pouczenie

Dodane przez EKU24.net

Wczoraj (19 sierpnia) informowaliśmy o szokującym zdarzeniu, jakie miało miejsce przy ulicy Podrzecznej w Kutnie. W spacerującą z psem, kobietę rzucono petardą.


Przypomnijmy, w poniedziałek, 19 sierpnia mieszkanka Kutna spacerowała z psem przy ulicy Podrzecznej. Nagle z jednego z mieszkań rzucono petardę, która trafiła prosto w nogę kobiety. O sytuacji kutnianka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.


- Przed chwilą miała miejsce sytuacja zagrażająca zdrowiu, a może i życiu, mojemu oraz mojego psa. Idąc razem z moim psem (na smyczy) przez trawnik przy ulicy Podrzecznej kobieta z parteru rzuciła w nas petardę. Z psem jedynie przez trawnik szlam, nie załatwił się, nie biegał luzem. Wezwałam policję, bo kobieta trafiła mi petarda w nogę (mam lekkie zaczerwienienie) - relacjonowała wczoraj mieszkanka Kutna.

Jak przekazała poszkodowana, funkcjonariusze policji wezwani na miejsce mieli stwierdzić, że kobiecie nic się nie stało, więc sprawczyni zdarzenia dostanie tylko pouczenie. Od razu skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Kutnie. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź.


- Z ustaleń policjantów podejmujących interwencję wynika, że zgłaszającej, jak i jej psu nic się nie stało, nie zgłosiła żadnych obrażeń ciała. Kobieta znajdowała się w miejscu, gdzie pod blokiem był umiejscowiony znak „zakaz wyprowadzania psów" - poinformowała sierż. szt. Daria Fraszczyk, p.o Asystenta ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Funkcjonariusze ustalili, że lokatorka bloku faktycznie rzuciła petardę pod swój balkon. Została poinformowana o popełnionym wykroczeniu z Art. 51 KW, a następnie zgodnie z Art. 41 KW zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie

Startują zapisy do Kutnowskiej Amatorski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna najlepsi w wo…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już jutro Minifestiwal Projektodawców Ku…