Zajechał drogę policjantowi - miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany. 27-letni mężczyzna zatrzymany

Dodane przez EKU24.net

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, niewykluczone, że był pod ich działaniem.


Do zatrzymania doszło w godzinach porannych, 16 sierpnia w miejscowości Skłóty (gm. Krośniewice). Policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, po zakończonej nocnej służbie, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu, został zmuszony do niebezpiecznego manewru. Z drogi podporządkowanej wymusił na nim pierwszeństwo jadący brawurowo kierowca Opla, który bardzo dziwnie zachowywał się za kierownicą.


- Funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i niezwłocznie zawrócił za podejrzanie zachowującym się kierowcą, którego tor jazdy wskazywał na jazdę po alkoholu. Po kilku kilometrach kierowca Opla zjechał na stację paliw w miejscowości Skłóty, wówczas policjant podjął wobec mężczyzny czynności służbowe, zabraniając dalszej jazdy - informują policjanci z KPP w Kutnie.

Po przybyciu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające tj. amfetaminę: 1,5 g., oraz marihuanę. Mężczyzna był trzeźwy ale z uwagi na podejrzane - nerwowe zachowanie się i brawurową jazdę dokonano badania krwi na zawartość narkotyków, które to jest w takcie ustalania.


27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do więzienia. Kierujący 27-letni mężczyzna odpowie za brawurową jazdę oraz posiadanie narkotyków, co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


fot. ilustracyjne

Zobacz także

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…