Zajechał drogę policjantowi - miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany. 27-letni mężczyzna zatrzymany

Dodane przez EKU24.net

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, niewykluczone, że był pod ich działaniem.


Do zatrzymania doszło w godzinach porannych, 16 sierpnia w miejscowości Skłóty (gm. Krośniewice). Policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, po zakończonej nocnej służbie, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu, został zmuszony do niebezpiecznego manewru. Z drogi podporządkowanej wymusił na nim pierwszeństwo jadący brawurowo kierowca Opla, który bardzo dziwnie zachowywał się za kierownicą.


- Funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i niezwłocznie zawrócił za podejrzanie zachowującym się kierowcą, którego tor jazdy wskazywał na jazdę po alkoholu. Po kilku kilometrach kierowca Opla zjechał na stację paliw w miejscowości Skłóty, wówczas policjant podjął wobec mężczyzny czynności służbowe, zabraniając dalszej jazdy - informują policjanci z KPP w Kutnie.

Po przybyciu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające tj. amfetaminę: 1,5 g., oraz marihuanę. Mężczyzna był trzeźwy ale z uwagi na podejrzane - nerwowe zachowanie się i brawurową jazdę dokonano badania krwi na zawartość narkotyków, które to jest w takcie ustalania.


27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do więzienia. Kierujący 27-letni mężczyzna odpowie za brawurową jazdę oraz posiadanie narkotyków, co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


fot. ilustracyjne

Zobacz także

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…