Zajechał drogę policjantowi - miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany. 27-letni mężczyzna zatrzymany

Dodane przez EKU24.net

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, niewykluczone, że był pod ich działaniem.


Do zatrzymania doszło w godzinach porannych, 16 sierpnia w miejscowości Skłóty (gm. Krośniewice). Policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, po zakończonej nocnej służbie, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu, został zmuszony do niebezpiecznego manewru. Z drogi podporządkowanej wymusił na nim pierwszeństwo jadący brawurowo kierowca Opla, który bardzo dziwnie zachowywał się za kierownicą.


- Funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i niezwłocznie zawrócił za podejrzanie zachowującym się kierowcą, którego tor jazdy wskazywał na jazdę po alkoholu. Po kilku kilometrach kierowca Opla zjechał na stację paliw w miejscowości Skłóty, wówczas policjant podjął wobec mężczyzny czynności służbowe, zabraniając dalszej jazdy - informują policjanci z KPP w Kutnie.

Po przybyciu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające tj. amfetaminę: 1,5 g., oraz marihuanę. Mężczyzna był trzeźwy ale z uwagi na podejrzane - nerwowe zachowanie się i brawurową jazdę dokonano badania krwi na zawartość narkotyków, które to jest w takcie ustalania.


27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do więzienia. Kierujący 27-letni mężczyzna odpowie za brawurową jazdę oraz posiadanie narkotyków, co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


fot. ilustracyjne

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz Państwa Siuda…

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie

Startują zapisy do Kutnowskiej Amatorski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna najlepsi w wo…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …