Zastępca Komendanta Wojewódzkiego o kutnowskiej jednostce PSP: "Jest Kutno i długo, długo nic..."

Dodane przez EKU24.net

W piątek, 1 lutego o godzinie 14, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, odbyła się coroczna narada, podczas której podsumowano działalność jednostek z naszego powiatu w 2018.


Wśród obecnych gości znaleźli się: Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - Grzegorz Janowski, Członek zarządu Województwa łódzkiego - Robert Baryła, Zastępca Prezydenta Kutna Jacek Boczkaja, Starosta kutnowski Daniel Kowalik, Wicestarosta kutnowski Marek Jędrzejczak, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Poseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski a także wójtowie gmin z naszego powiatu oraz strażacy.


Zebranie rozpoczęło się od przedstawienia statystyk za 2018 roku. Komendant PSP Kutno - Marek Myszkowski, w oparciu o prezentację, przedstawił dane związane z ilością wypadków, pożarów oraz innych zdarzeń, z którymi musieli zmierzyć się strażacy z naszego powiatu.


Po krótkiej prezentacji, wyświetlono niespełna 30 minutowy film, w którym przedstawiono wydarzenia - wypadki, pożary z 2018 roku, a także inwestycje, których dokonano w związku z funkcjonowaniem PSP Kutno.


Film został wyprodukowany oraz zmontowany przez EKU24 na zlecenie naszej, kutnowskiej jednostki PSP w Kutnie.


Na koniec głos zabrali goście specjalni - Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Grzegorz Janowski, który swoją wypowiedź rozpoczął od słów: - jeżdżąc po województwie na różne podsumowania, mogę śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o poziom przygotowania, jest Kutno i... długo, długo nic!


Janowski podkreślił dobrą współpracę oraz wysoki poziom realizowanych inwestycji, których dokonano w kutnowskiej jednostce w 2018 roku.


Wśród osób przemawiających znaleźli się również członek zarządu Województwa łódzkiego - Robert Baryła, który podobnie do Janowskiego, wyraził głębokie zadowolenie ze współpracy z władzami kutnowskiej jednostki, otwartość a także zapowiedział, iż to bardzo dobra prognoza na przyszłość i dalsze działania.


Głos zabrał także Poseł na Sejm Tadeusz Woźniak oraz Jakub Świtkiewicz, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Kutnie.


Na koniec ciepłe słowa w kierunku Roberta Baryły, komendanta Myszkowskiego oraz Posła Woźniaka powędrowały z ust wójt gminy Dąbrowice - Doroty Dąbrowskiej. Przypomnijmy - w październiku zeszłego roku, dzięki staraniom Dąbrowskiej, OSP Dąbrowice pozyskały nowy wóz strażacki o wartości ponad 700 tysięcy złotych.


Poniżej film oraz galeria z narady w PSP.


Produkcja i montaż: EKU24

Zobacz także

Działoszyn zdobyty. Kolejna wygrana KS K…

Za nami Międzynarodowy mecz w Żychlinie…

Zaginął mieszkaniec gminy Kutno. Policja…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[ZDJĘCIA] Inauguracyjna wygrana KS Kutno…

Udana inauguracja KS-u. Pięć goli i okaz…

Tragiczny wypadek nad Bałtykiem. Utonął …

Jutro międzynarodowy mecz w Żychlinie. G…

99. rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto…

Krzysztof Krajniewski nowym zawodnikiem …

Pożar samochodu na autostradzie A1! W ak…

Poważny wypadek na A1. Zderzyły się dwa …

Wracają ligowe emocje. KS Kutno zainaugu…

[ZDJĘCIA] Kilka minut dzieliło od traged…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek pod Kutnem, aut…

Animator Osiedlowy na 5! Startują zajęci…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Gmina Bedlno: Wójt zaprasza na uroczysto…