Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Świat Muzyki, Muzyka Świata w Kutnie. Sprawdź program wydarzenia

Dodane przez Kutnowski Dom Kultury

Już 7 lipca rusza VI Festiwal Świat Muzyki, Muzyka Świata w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Bilety w sprzedaży od 21 czerwca. Festiwalowi towarzyszą wystawy fotografii Andrzeja K. Wróblewskiego „Portrety ziemi" i „Podróże małe i duże".


VI Festiwal Świat Muzyki, Muzyka Świata - 7 - 14 lipca 2019


7 LIPCA / NIEDZIELA, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – MIKE RIF & CUBANIA „Sabor De Cuba"

Projekt SABOR DE CUBA to muzyczna podróż w świat muzyki kubańskiej, wydarzenie pełne energii i ognistej muzyki prosto z Karaibów. Muzyczny ogień, nieposkromiony wyspiarski temperament, ekspresja i zaangażowanie muzyków gwarantują świetną zabawę, wobec której trudno zostać obojętnym.


Repertuar muzyczny zaprezentuje zespół CUBANIA, któremu przewodzi kubański artysta MIKE RIF. Do współpracy zaprosił muzyków kubańskich, latynoskich i polskich.


MIKE RIF– energetyczny wokalista z gorącej Kuby, z niewiarygodną łatwością improwizacji scenicznej, dla którego scena i muzyka są naturalnym środowiskiem, w którym porusza się z ogromną łatwością.


SABOR DE CUBA to koncert gwarantujący świetną zabawę - nieprawdopodobna dawka karaibskiej energii i kubańskiej muzykalności. To zaproszenie dla miłośników muzyki kolorowej, barwnej i niezwykle pozytywnej. Projekt bardzo taneczny i pełen słońca!


Skład zespołu Cubania: 6 osób – vokal, piano, perkusja, kubańskie instrumenty perkusyjne (bongosy, congas) bass,trąbka.


8 LIPCA / PONIEDZIAŁEK, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – Vanesa Harbek „Tanga Argentyńskie"

Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka i trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budził zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden (USA), Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band. Muzyką z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu, czerpiącą z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej.


Zespół w składzie: Vanesa Harbek – śpiew, gitara
Krzysztof Puma Piasecki – gitara
Łukasz Gorczyca – gitara basowa
Tomasz Dominik – perkusja


10 LIPCA / ŚRODA, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – Mandrola „Pieśni świata"

Członkowie zespołu piszą o sobie: "Połączyła nas tajemnicza moc muzyki, jej przenikanie w przestrzeni fizycznej, intelektualnej i metafizycznej. Mandorla to projekt muzyczny trójki artystów, których połączyła metafizyczna moc muzyki z różnych zakątków świata. Pieśni folkowe, duchowe, dawne i współczesne, odnalezione w kulturach afrykańskiej, celtyckiej, ukraińskiej, sefardyjskiej czy bałkańskiej łączy charyzma trojga muzyków.


Zespół w składzie: Michael Jones – wokal, altówka, skrzypce, ravanhatta, bębny
Marzena Lamch-Łoniewska – wokal, fortepian, shruti, lira korbowa, akordeon
Marcin Lamch – kontrabas, wokal, perkusjonalia


11 LIPCA / CZWARTEK, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – Urszula Makosz „Pieśni Żydów sefardyjskich"

Prezentujemy utwory w języku ladino, charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii.


W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej.


Żywiołowe, pełne ekspresji brzmienia, czasem też nastrojowe i melancholijne, przywodzą na myśl południowe klimaty przeplatające się ze stylem orientalnym.


Pieśni Żydów sefardyjskich fascynują nie tylko swoim brzmieniem, ale także historią ludzi, którzy je tworzyli i wykonywali. Zapisane są w nich losy wypędzonych z kraju swoich przodków, którzy mimo wszystko zachowali swój język i specyfikę swojej kultury.


Zespół w składzie:
Urszula Makosz – śpiew
Krzysztof Cyran – gitara, mandolina 
Paweł Pierzchała – fortepian 
Michał Półtorak – skrzypce, mandolina
Michael Jones – skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta


12 LIPCA / PIĄTEK, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – Patrycja Licha „Atelier Flamenco-andaluzyjska strona świata"
Od kilku lat serce Patrycji całkowicie zajęło flamenco. Regularnie kształci się podczas kilkumiesięcznych pobytów w Andaluzji oraz w Polsce u Mateo El Gallito oraz Marty Dębskiej. Swoich hiszpańskich mistrzów wybiera starannie od Escuela de Arte Flamenco Manuel Betanzos z sevillskiej Triana po Centro de Baile Flamenco Patricia Ibañez ze słonecznego Jerez de la Frontera. Pobierała lekcje u 24 hiszpańskich nauczycieli. Wśród nich znaleźli się tacy znakomici artyści jak: Fuensanta La Moneta, Rafael Campallo, La Lupi, Belen Maya, Patricia Guerrero, Andres Penia, Ursula Rosaria Moreno, Alicia Marquez.


Konsekwentnie poszukuje własnego stylu osadzonego pomiędzy puro flamenco, wywodzącego się z tradycji andaluzyjskich bario a flamenco nuevo. Jest tancerką świadomą swojego ruchu, która poprzez taniec chce podzielić się emocjami i swoją filozofią życia.


Naszą ambicją jest aby podczas koncertów, które organizujemy, każdego z widzów zapoznać z wielowymiarowością tej wspaniałej, aczkolwiek dość skomplikowanej kultury. Muzyka, taniec, śpiew i szeroko pojęta estetyka flamenco może być idealnym dopełnieniem różnego rodzaju spotkań zarówno biznesowych jak i towarzyskich. Organizujemy zarówno pełnowymiarowe koncerty sceniczne jak i kameralne pokazy tak charakterystyczne i naturalne dla flamenco.


Zespół w składzie:
Patrycja Licha – tancerka, choreograf.
Jarosław Czajczyński – gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco.
Filip Swinarski – gitarzysta flamenco. Akompaniator. Cajonista i palmero.
Michał Izydorczyk - gitara


13 LIPCA / SOBOTA, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – Monika Mariotti „Moja Nina – piosenki Niny Simone"
„Moja Nina" to muzodram, koncert aktorski piosenek legendarnej Niny Simone - mistrzyni jazzu, bluesa i soulu, ikony amerykańskiej muzyki, jednej z najbardziej utalentowanych artystek XX wieku. Twórcy tego wydarzenia stworzyli fascynującą, muzyczną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć życiu legendarnej, ciemnoskórej artystki. Wśród instrumentów rozbrzmiewają fortepian i kontrabas, ale też konga, balafon, djembe i harmonijki ustne. „Moja Nina" to muzyka afrykańska, jazz oraz zaangażowana piosenka aktorska.


Spektakl jest połączeniem zaskakująco zaaranżowanego recitalu, złożonego z 14 utworów Niny Simone (śpiewanych po polsku i po angielsku) z różnych okresów jej twórczości z klasycznym monodramem opartym na adaptacji autobiograficznej powieści przetłumaczonej przez Annę Warso na potrzeby przedstawienia pt. "I put a spell on you"."


Zespół w składzie:
Gwidon Cybulski - balafon, gitara, djembe, harmonijki ustne, ngoni, śpiew
Wojciech Gumiński - kontrabas, gitara basowa, śpiew
Nikodem Bąkowski - instrumenty perkusyjne, śpiew
Michał Lamża - instrumenty klawiszowe, śpiew, aranżacja i opieka muzyczna


Tekst i reżyseria: Adam Sajnuk
Scenariusz: Monika Mariotti, Adam Sajnuk
Tłumaczenie piosenek i opieka wokalna: Katarzyna Groniec


14 LIPCA / NIEDZIELA, Godz. 19.00, bilet: 5 zł – Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia „The Best Of Bossa Nova"

Na koncert składają się najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach – na gitarę i dwa głosy.


Duet Grażyna i Paulinho jest to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy różnorodnych artystycznie projektach udało im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny, który nie daje się porównać z innymi tego typu duetami. Bossa nova w wykonaniu Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia to prawdziwy muzyczny brylant.


Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia: „Nasza muzyka z „krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce – melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy."


WYSTAWY fotografii Andrzeja K. Wróblewskiego „Portrety ziemi" i „Podróże małe i duże"

Projekt „Portrety Ziemi" rozpoczynam cyklem z okolic Luksoru w Egipcie. Leżące nad brzegiem Nilu skrawki uprawnej Ziemi, pozwalają na czterokrotne zbiory w okresie jednego roku. Od wieków nie nastąpiły tam znaczące zmiany w sposobie upraw i zbiorów. Cały projekt „Portrety Ziemi" planowany na kilka cykli, chciałbym zrealizować stawiając nie tylko sobie pytanie:,
Jaki jest nasz stosunek do Ziemi, w jaki sposób ją pojmujemy?


Projekt „Podróże małe i duże" to prezentacja losowo wybranych fotografii ze zbiorów fotografii podróżniczej.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…

Łukasz Dynel show! KS Kutno wygrywa po r…

Diler z Kutna zatrzymany przez policję. …

Na ten film czekała cała Polska! W Kutni…

Rozpoczęły się prace archeologiczne na t…

[ZDJĘCIA] Uczczono pamięć mieszkańców po…

Zbliża się moc świątecznych warsztatów w…

"Skąpiec" w wykonaniu Kutnowsk…