Zbliża się kolejna edycja Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego!

Dodane przez EKU24.net

Budżet Obywatelski jest inicjatywą, w ramach której mieszkańcy miasta współdecydują o wydatkach publicznych w mieście, na kolejny rok budżetowy. Już po raz szósty mieszkańcy Kutna będą mieli możliwość zgłaszania swoich projektów.


Kutnowski Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych, ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnego osiedla, ale i całego miasta.


W tym roku do dyspozycji jest 1 100 00 złotych. Do kategorii projektów dużych (projekty do 100 tys. złotych) oraz małych (projekty do 25 tys. złotych), zostaje dodana kategoria projektów różanych (projekty do 25 tys. złotych, nawiązujące do marki Kutno Miasto Róż).


Tegoroczna edycja przeprowadzana będzie całkowicie w sposób elektroniczny. Możliwość składania projektu, jak i wszystkie informacje na temat Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronie: https://kutno.budzet-obywatelski.org.


Już od 18 marca mieszkańcy będą mogli składać projekty do 6. edycji KBO. Także od tego dnia rozpoczynają się konsultacje w Urzędzie Miasta Kutno, podczas których będzie można porozmawiać z koordynatorami budżetu obywatelskiego. Dyżury odbywać się będą w pokoju 410 (Wydział Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta) w Urzędzie Miasta: Do końca kwietnia, w każdy wtorek i czwartek oraz w poniedziałki 18 marca i 29 kwietnia, w godz. 15:30 - 18:00.

Zobacz także

Rodzinne atrakcje, koncerty, wystawy, mu…

Prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński pop…

[WIDEO] Trzy pytania do... Mariusza Koza…

[ZDJĘCIA] Piknik z Kulturą w żychlińskim…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Jutro rusza Piknik wśród Róż w Kutnie. S…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Urszuli Macio…

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno kończą rozg…

Nocna interwencja strażaków. Na krajowej…

Kolejne badania mammograficzne przed Sta…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Adamowicach, osobówk…

WAŻNE: Wypadek w Adamowicach, jedna osob…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Danuty Blus

[ZDJĘCIA] Miejskie inwestycje drogowe w …

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…