[ZDJĘCIA] Biało-czerwona szarfa na grobach kutnowskich Powstańców. Trwa akcja "63 dni Powstania Warszawskiego"

Dodane przez EKU24.net

TPZK włączyło się w akcję łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pn. "63 dni Powstania Warszawskiego" polegającą na oznaczaniu okolicznościową biało-czerwoną wstęgą grobów uczestników Powstania. Do akcji dołączył także Urząd Miasta Kutno. W przygotowaniach dotyczących odnalezienia grobów kutnowskich uczestników powstania pomógł Radosław Kret z kancelarii cmentarza parafialnego w Kutnie.


31 lipca oznaczono biało-czerwoną szarfą z napisem "63 dni Powstania Warszawskiego" 26 nazwisk na kutnowskiej nekropolii. W akcji brały udział: Aleksandra Szafrańska-Dolewska z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, członkowie TPZK - Danuta Ujazdowska, Bożena Gajewska, Barbara Borcińska oraz przedstawicielka Urzędu Miasta Kutno - Dorota Bień. Przy tej okazji porządkowano miejsca wokół nagrobków.


- W Krośniewicach na cmentarzu pomagała nam Julita Szczepankiewicz - oznaczone zostały 2 nagrobki. Odwiedziliśmy także cmentarz parafialny w Łękach Kościelnych, gdzie oznaczone zostały 2 nagrobki oraz w Strzegocinie - oznaczyliśmy tam jeden nagrobek - czytamy na stronach TPZK. - I tu prośba o pomoc mieszkańców Kutna i okolic w odszukiwaniu kolejnych powstańczych grobów. Jeżeli ktoś z czytelników ma informacje o osobach spoczywających na cmentarzach w regionie kutnowskim, prosimy o kontakt telefoniczny (24 252 72 72) lub e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


info: TPZK

Zobacz także

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

[ZDJĘCIA] Kolejne małżeństwa z Kutna obc…

Wieczorny pożar stodoły w Bedlnie. Całon…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Zawodnik KS Kutno trafi do I ligi? Młody…

W Kutnie odbędzie się Koncert Relaksacyj…

Niebezpiecznie w Wojszycach. Samochód ci…

To już pewne! Padł kolejny rekord WOŚP w…

Kontrola drogowa doprowadziła do ujawnie…

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szko…

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…