[ZDJĘCIA] Biało-czerwona szarfa na grobach kutnowskich Powstańców. Trwa akcja "63 dni Powstania Warszawskiego"

Dodane przez EKU24.net

TPZK włączyło się w akcję łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pn. "63 dni Powstania Warszawskiego" polegającą na oznaczaniu okolicznościową biało-czerwoną wstęgą grobów uczestników Powstania. Do akcji dołączył także Urząd Miasta Kutno. W przygotowaniach dotyczących odnalezienia grobów kutnowskich uczestników powstania pomógł Radosław Kret z kancelarii cmentarza parafialnego w Kutnie.


31 lipca oznaczono biało-czerwoną szarfą z napisem "63 dni Powstania Warszawskiego" 26 nazwisk na kutnowskiej nekropolii. W akcji brały udział: Aleksandra Szafrańska-Dolewska z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, członkowie TPZK - Danuta Ujazdowska, Bożena Gajewska, Barbara Borcińska oraz przedstawicielka Urzędu Miasta Kutno - Dorota Bień. Przy tej okazji porządkowano miejsca wokół nagrobków.


- W Krośniewicach na cmentarzu pomagała nam Julita Szczepankiewicz - oznaczone zostały 2 nagrobki. Odwiedziliśmy także cmentarz parafialny w Łękach Kościelnych, gdzie oznaczone zostały 2 nagrobki oraz w Strzegocinie - oznaczyliśmy tam jeden nagrobek - czytamy na stronach TPZK. - I tu prośba o pomoc mieszkańców Kutna i okolic w odszukiwaniu kolejnych powstańczych grobów. Jeżeli ktoś z czytelników ma informacje o osobach spoczywających na cmentarzach w regionie kutnowskim, prosimy o kontakt telefoniczny (24 252 72 72) lub e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


info: TPZK

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz rezerw KS w ob…

KS Kutno w kolejnej rundzie Pucharu Pols…

Miłe złego początki. Rezerwy KS odpadły …

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz Państwa Siuda…

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie