[ZDJĘCIA] Chcesz aktywnie spędzać wolny czas? Stowarzyszenie Kutno Biega zaprasza do swojego grona

Dodane przez EKU24.net

Czy wiecie, że w naszym mieście można aktywnie spędzać czas? Że bez żadnych nakładów finansowych można wzmocnić swoją aktywność fizyczną? Otóż TAK! Od dłuższego czasu 
w naszym mieście, z inicjatywy Mariusza Baranowskiego, funkcjonuje grupa biegaczy, a niedawno powstało Stowarzyszenie KUTNO BIEGA.


Mariusz  Baranowski włączył miasto Kutno w międzynarodową inicjatywę parkrun, czyli cykliczne 
i bezpłatne biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Parku Wiosny Ludów.


- Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Można biec z psem, iść z kijkami, przychodzić z całymi rodzinami, udział jest bezpłatny. Jeśli nie możesz ćwiczyć, możesz przyjść jako wolontariusz, ponieważ to dzięki nim możliwa jest organizacja parkrun - informuje Stowarzyszenie Kutno Biega. - Inicjatywa jest bardzo ciekawa, ponieważ na każde święta, uroczystości, rocznice można przebrać się tematycznie i biec 
w tym stroju.


Oprócz parkruna można wziąć udział w bezpłatnych ćwiczeniach z cyklu BBL – BiegamBoLubię, którą także prowadzi M. Baranowski.


- To akcja ogólnopolska, organizowana w wielu miastach. W każdy wtorek o godzinie 18.30 na miejskim stadionie przy ul. Kościuszki można przyjść i ćwiczyć za darmo - dodają przedstawiciele "Kutno Biega". - Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na biegi - każdy znajdzie coś dla siebie, bo zaczynają się od 5 kilometrów, po królewski dystans maratoński. Biegacze zajmują miejsca na podium, dumnie reprezentując miasto Kutno, w strojach kolorystycznie nawiązujących do Miasta Róż.


- Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy. Jesteśmy na facebook'u - https://www.facebook.com/parkrunkutno/ i https://www.facebook.com/groups/1189459974399486/?ref=bookmarks - zachęca Stowarzyszenie Kutno BIega.


fot. archiwum Stowarzyszenia Kutno Biega

Zobacz także

Paulina Matysiak z Kutna liderką listy L…

W sobotę niezwykły mecz na "Kutnowi…

Wypadkowa środa na terenie powiatu kutno…

[ZDJĘCIA] Rezerwy KS Kutno z pucharem. W…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Kolejny wypadek na terenie powiatu. Dwa …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek przy kutnowskim…

[ZDJĘCIA] Pierwszy mecz rezerw KS na zdj…

Dobre granie w Kutnie. Inauguracyjna prz…

Królowe Róż doczekały się własnego kalen…

[ZDJĘCIA] Piękny Jubileusz Państwa Walcz…

Policja potwierdza: Za rzucanie petardam…

Zbliżają się Dożynki Gminne w Dąbrowicac…

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody rocznicy Bit…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Szok! Przy Podrzecznej w kobietę rzucono…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udz…