[ZDJĘCIA] Chcesz aktywnie spędzać wolny czas? Stowarzyszenie Kutno Biega zaprasza do swojego grona

Dodane przez EKU24.net

Czy wiecie, że w naszym mieście można aktywnie spędzać czas? Że bez żadnych nakładów finansowych można wzmocnić swoją aktywność fizyczną? Otóż TAK! Od dłuższego czasu 
w naszym mieście, z inicjatywy Mariusza Baranowskiego, funkcjonuje grupa biegaczy, a niedawno powstało Stowarzyszenie KUTNO BIEGA.


Mariusz  Baranowski włączył miasto Kutno w międzynarodową inicjatywę parkrun, czyli cykliczne 
i bezpłatne biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Parku Wiosny Ludów.


- Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Można biec z psem, iść z kijkami, przychodzić z całymi rodzinami, udział jest bezpłatny. Jeśli nie możesz ćwiczyć, możesz przyjść jako wolontariusz, ponieważ to dzięki nim możliwa jest organizacja parkrun - informuje Stowarzyszenie Kutno Biega. - Inicjatywa jest bardzo ciekawa, ponieważ na każde święta, uroczystości, rocznice można przebrać się tematycznie i biec 
w tym stroju.


Oprócz parkruna można wziąć udział w bezpłatnych ćwiczeniach z cyklu BBL – BiegamBoLubię, którą także prowadzi M. Baranowski.


- To akcja ogólnopolska, organizowana w wielu miastach. W każdy wtorek o godzinie 18.30 na miejskim stadionie przy ul. Kościuszki można przyjść i ćwiczyć za darmo - dodają przedstawiciele "Kutno Biega". - Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na biegi - każdy znajdzie coś dla siebie, bo zaczynają się od 5 kilometrów, po królewski dystans maratoński. Biegacze zajmują miejsca na podium, dumnie reprezentując miasto Kutno, w strojach kolorystycznie nawiązujących do Miasta Róż.


- Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy. Jesteśmy na facebook'u - https://www.facebook.com/parkrunkutno/ i https://www.facebook.com/groups/1189459974399486/?ref=bookmarks - zachęca Stowarzyszenie Kutno BIega.


fot. archiwum Stowarzyszenia Kutno Biega

Zobacz także

Rodzinne atrakcje, koncerty, wystawy, mu…

Prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński pop…

[WIDEO] Trzy pytania do... Mariusza Koza…

[ZDJĘCIA] Piknik z Kulturą w żychlińskim…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Jutro rusza Piknik wśród Róż w Kutnie. S…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Urszuli Macio…

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno kończą rozg…

Nocna interwencja strażaków. Na krajowej…

Kolejne badania mammograficzne przed Sta…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Adamowicach, osobówk…

WAŻNE: Wypadek w Adamowicach, jedna osob…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Danuty Blus

[ZDJĘCIA] Miejskie inwestycje drogowe w …

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…