[ZDJĘCIA] Chcesz aktywnie spędzać wolny czas? Stowarzyszenie Kutno Biega zaprasza do swojego grona

Dodane przez EKU24.net

Czy wiecie, że w naszym mieście można aktywnie spędzać czas? Że bez żadnych nakładów finansowych można wzmocnić swoją aktywność fizyczną? Otóż TAK! Od dłuższego czasu 
w naszym mieście, z inicjatywy Mariusza Baranowskiego, funkcjonuje grupa biegaczy, a niedawno powstało Stowarzyszenie KUTNO BIEGA.


Mariusz  Baranowski włączył miasto Kutno w międzynarodową inicjatywę parkrun, czyli cykliczne 
i bezpłatne biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Parku Wiosny Ludów.


- Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Można biec z psem, iść z kijkami, przychodzić z całymi rodzinami, udział jest bezpłatny. Jeśli nie możesz ćwiczyć, możesz przyjść jako wolontariusz, ponieważ to dzięki nim możliwa jest organizacja parkrun - informuje Stowarzyszenie Kutno Biega. - Inicjatywa jest bardzo ciekawa, ponieważ na każde święta, uroczystości, rocznice można przebrać się tematycznie i biec 
w tym stroju.


Oprócz parkruna można wziąć udział w bezpłatnych ćwiczeniach z cyklu BBL – BiegamBoLubię, którą także prowadzi M. Baranowski.


- To akcja ogólnopolska, organizowana w wielu miastach. W każdy wtorek o godzinie 18.30 na miejskim stadionie przy ul. Kościuszki można przyjść i ćwiczyć za darmo - dodają przedstawiciele "Kutno Biega". - Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na biegi - każdy znajdzie coś dla siebie, bo zaczynają się od 5 kilometrów, po królewski dystans maratoński. Biegacze zajmują miejsca na podium, dumnie reprezentując miasto Kutno, w strojach kolorystycznie nawiązujących do Miasta Róż.


- Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy. Jesteśmy na facebook'u - https://www.facebook.com/parkrunkutno/ i https://www.facebook.com/groups/1189459974399486/?ref=bookmarks - zachęca Stowarzyszenie Kutno BIega.


fot. archiwum Stowarzyszenia Kutno Biega

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…