[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pod Kutnem

Dodane przez EKU24.net

Około 300 osób podróżujących w minioną niedzielę autostradą A1, uczyło się udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania na drodze.


W minioną niedzielę, 18 sierpnia odbyła się kolejna już akcja edukacyjno - informacyjna prowadzona na MOP-ach usytuowanych przy autostradach w całym kraju. Tym razem podróżujący autostradą A1 mogli wziąć udział w przedsięwzięciu na MOP-ie Krzyżanów Zachód w pobliżu Kutna. Na miejscu oprócz przedstawicieli GDDKiA można było spotkać ratowników medycznych, policjantów, strażaków oraz inspektorów ITD, a zatem przedstawicieli wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na drogach.


Dużą atrakcją okazał się samochód opancerzony "TUR", produkowany w Kutnie, do którego można było nawet wsiąść. Najważniejszy był jednak walor edukacyjny imprezy. Wszyscy, którzy zrobili tu przerwę w podróży mogli nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt służący niesieniu pomocy, ale także mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące właściwego zachowania na drodze, jak i spróbować swoich sił przy próbie udzielenia pomocy.

Do dyspozycji udostępniono dwa fantomy - osoby dorosłej i dziecka - na których można było przeprowadzić resuscytację. Zawodowi kierowcy mogli uzyskać wszelkie szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia transportu drogowego, których cierpliwie udzielali inspektorzy ITD, a że wszystko przebiegało w atmosferze pikniku rodzinnego, chętnych nie brakowało. Dla najmłodszych przygotowano praktyczne upominki, w postaci elementów odblaskowych i praktycznych gadżetów. Natomiast GDDKiA dla wszystkich posiadaczy prawa jazdy przygotowała zestaw 10 zasad rozsądnego kierowcy.


Wszyscy, którzy zgodzili się z nimi, mogli złożyć podpis na specjalnie przygotowanej pokaźnej tablicy, na której wkrótce zabrakło miejsca.


info: GDDKiA

Zobacz także

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…