[ZDJĘCIA] Powstają mieszkania wspomagane dla seniorów i osób niepełnosprawnych. W Kutnie utworzą Zespół Mieszkalno-Integracyjny

Dodane przez Urząd Miasta Kutno

Trwa adaptacja budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane. Przebudowa realizowana jest w ramach projektu unijnego, którego głównym założeniem jest utworzenie Zespołu Mieszkalno-Intergracyjnego (22 mieszkania dla 32 osób) z mieszkaniami wspomaganymi dla seniorów, osób niepełnosprawnych i innych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Roboty budowlane wykonuje firma Global Systems z Gostynina za kwotę 2,5 mln zł.


Wykonawca prowadzi roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe. Wykonano izolację i iniekcję ścian fundamentowych, wykonano podkłady z chudego betonu pod posadzki na parterze wraz z kanalizacją sanitarną - poziomy. Trwają prace związane z wymianą stropu drewnianego na belkowy żelbetowy nad parterem. Obecnie trwa montaż nowej instalacji elektrycznej. Rozpoczęto także ocieplanie ścian zewnętrznych.


Na dalszym etapie prac rozpocznie się montaż nowych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz roboty związane z murowaniem ścianek działowych na piętrze, wymianą stolarki okiennej i przyłączami kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Róża Kutno wygrywa Ogólnopolsk…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Kutno wykaza…

[ZDJĘCIA] Spotkanie Opłatkowe w Sołectwi…

[ZDJĘCIA] Kolejny projekt KBO otwarty. N…

[ZDJĘCIA] Za nami Wigilia w Gminie Bedln…

Zwycięstwo Kadetek w Skierniewicach!

[ZDJĘCIA] W Kutnie odbyły się obchody 38…

[AKTUALIZACJA] Wypadek na DK nr 60 w Kut…

Dwa zwycięstwa Żaczek KKS Pro-Basket Sir…

Groźny wypadek w Kutnie, są ranni. Duże …

OSP Komadzyn potrzebuje nowego sprzętu. …

[ZDJĘCIA] Harcerskie Spotkanie Wigilijne…

Strażacy z powiatu kutnowskiego wzięli u…

"Zwyczaje bożonarodzeniowe i noworo…

Piąte zwycięstwo Młodziczek KKS Pro-Bask…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Kutnowska Fundacja Pro Aperte z prestiżo…

Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i…