[ZDJĘCIA] Punkt Obsługi Klienta PGNiG od lutego w Urzędzie Miasta Kutno

Dodane przez Urząd Miasta Kutno

Dziś w urzędzie miasta miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Miastem Kutno a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem Obrót Detaliczny Sp. z o.o., dotyczącego współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego na terenie Miasta Kutna.


PGNiG OD reprezentował Jakub Bella Dyrektor Biura Sprzedaży Wschód. Współpraca ta realizowana będzie poprzez podejmowanie działań informacyjnych i edukacyjnych, zachęcających mieszkańców miasta oraz przedsiębiorców do zastępowania pieców opalanych paliwem stałym na korzyść bardziej efektywnych energetycznie i przyjaznych dla środowiska źródeł ciepła zasilanych paliwem gazowym.

Na mocy niniejszego porozumienia w Urzędzie Miasta Kutna w pierwszą środę m-ca uruchomione zostaną dyżury przedstawicieli PGNiG, którzy będą udzielali merytorycznego wsparcia i wszelkich niezbędnych informacji mieszkańcom naszego miasta w zakresie procedury przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej. Jak stwierdził Dyrektor Biura Sprzedaży Wschód, uruchomione w urzędzie od lutego biuro będzie oferowało pełen zakres usług na każdym etapie, od pomocy w wypełnianiu wniosku o warunki przyłączenia po zawarcie umowy. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców Kutna, którzy będą zainteresowani całym pakietem usług spółki.


W ramach działań podejmowanych w zakresie poprawy jakości powietrza atmosferycznego Miasto rokrocznie uruchamia dotacje celowe dla mieszkańców na modernizację systemów ogrzewania, ograniczającą emisję zanieczyszczeń w budynkach na terenie miasta. Nabór tegorocznych wniosków rozpocznie się w marcu. Program dotacji realizowane jest przez Miasto od 2016 roku, dotychczas łącznie udzielono 308 dotacji na kwotę ok 1 mln zł.

Zobacz także

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…