[ZDJĘCIA] Spotkania z biologią w "Kasprowiczu"

Dodane przez EKU24.net

Czy nauka musi być nudna? Oczywiście, że nie! A już na pewno nie w Kasprowiczu! Telomeraza, technika CRISPR-Cas9 i biomarkery, czyli „Spotkania z biologią" w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie rozpoczęte!


Do udziału w projekcie, oprócz klas o profilu biologiczno-chemicznym, zaproszono młodzież z kutnowskich szkół podstawowych. W progach II Liceum zagościła grupa prawie stu uczniów ze szkół podstawowych: nr 2, nr 6, nr 7 i nr 9 wraz z opiekunami.


Na pierwsze „Spotkanie z biologią" przybyła do Kutna dr Paulina Mozolewska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego z wykładem zatytułowanym „Genetyczny eliksir młodości, czyli jak oszukać przeznaczenie".


Warto dodać, iż dr Mozolewska jest na co dzień kierownikiem projektu, który zajmuje się badaniem pląsawicy Huntingtona, jest popularyzatorem nauki i tegoroczną laureatką Famelab, nagrodzoną przez Fundację Kościuszkowską. Ponieważ w grudniu br. wyjeżdża ona na staż do Stanów Zjednoczonych, tym bardziej organizatorzy spotkania byli zaszczyceni, że znalazła czas, aby zabrać uczniów w niezwykłą podróż, w fascynujący świat biologii. Po oficjalnym wykładzie, zainspirowana młodzież zorganizowała bardziej kameralne spotkanie w ekopracowni i długo zadawała pytania związane z zawodem biologa.


Kolejne z cyklu dziewięciu, comiesięcznych spotkań, warsztatów i wykładów z wybitnymi naukowcami i autorami licznych doniesień naukowych, badaczami uznanymi nie tylko w Polsce odbędzie się w II Liceum 15 listopada 2018 roku. Temat: „Mały kleszcz – duży problem, czyli ukryci zabójcy atakują".


Tekst: Anna Kmieć, Foto: Zuzanna Jóźwiak i Wiktoria Kapica

Zobacz także

Młodziczki Młodsze KKS Pro-Basket rozegr…

Urząd Skarbowy w Kutnie: Rozlicz się pop…

Tragiczne odkrycie przy Mickiewicza! Rat…

Z ostatniej chwili: W MOP Krzyżanów ulat…

Zmniejszy się kolonia widzewiaków w Kutn…

Wystawa “Na nowo. Warszawiacy 1945-1955”…

Juniorzy Starsi kończą rozgrywki na trze…

Drugie śniadanie z reportażem w ramach F…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Kadeci KKS Pro-Basket Gambit Kutno rozpo…

Konsultacje społeczne w sprawie nowych z…

Ponad 1000 interwencji, 31 ofiar śmierte…

Koszykarze Polfarmex'u Kutno z wizytą w …

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Wernisaż wystawy zdjęć Marcina Sautera i…

Zaginęła Sylwia Wawszczak! Policja prosi…

G. Brochocki: "Kutno to bardzo dobr…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…