[ZDJĘCIA] Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie z tytułem Naukowej Szkoły Ignacego! Kutnianie najlepsi w województwie

Dodane przez EKU24.net

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie przystąpiła 
w roku szkolnym 2018/19 do ogólnopolskiego Konkursu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego III edycji programu „Być jak Ignacy" Zostań Bohaterem Nauki pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.


Zgodnie z regulaminem Konkursu napisano program dydaktyczno-wychowawczy świetlicowego koła naukowego „Jak Skłodowska", które założyli i prowadzili Wiesław Zwarycz z Izabelą Seroczyńską. Zajęcia (głównie z uczniami klas I-III) odbywały się raz w tygodniu. Dzieci poznały sylwetki 4 wybitnych polskich naukowców, którym poświęcone były kolejne bloki tematyczne: Jana Szczepanika – „polskiego Edisona", autora kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków (m. in. telewizja, maszyna tkacka, fotografia barwna, kamizelka kuloodporna), Kazimierza Funka – wybitnego światowej sławy „Naukowca Wędrowca", badacza i twórcę nauki o witaminach, Mariana Rejewskiego – kryptologa, który złamał kod Enigmy i dzięki temu przypisuje mu się skrócenie II wojny światowej o 2-3 lata, oraz Henryka Magnuskiego – polskiego inżyniera, który przyczynił się do powstania krótkofalówki.


Już pierwsze zajęcia bardzo zaciekawiły dzieci, a szczególnie filmowa historia, która wydarzyła się na strychu (realizacji kolejnych zadań towarzyszył ciekawy film i atrakcyjny komiks). Dzięki przygotowanym scenariuszom, dzieci wraz z prowadzącymi mogli dowiadywać się cennych informacji o wynalazcach czy też przeprowadzać ciekawe doświadczenia. Poza działaniami dostarczonymi przez program, koło naukowe „Jak Skłodowska" samodzielnie rozszerzało podaną tematykę za pomocą własnych pomysłów na przyswajanie wiedzy.


Po każdym etapie należało przesłać raporty cząstkowe a w ramach podsumowania – multimedialną konkursową pracę końcową wraz z Raportem Szkoły. Prace konkursowe przysłało kilkaset szkół i spośród nich wybrano 16 najlepszych - przyporządkowanych poszczególnym województwom.


Organizator zadzwonił niespodziewanie 21 maja do prowadzących świetlicowe koło naukowe „Jak Skłodowska" w kutnowskiej „Szóstce" i przekazał takie oto informacje: „Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w programie, niezwykłe zaangażowanie oraz kreatywność w realizacji materiałów edukacyjnych poświęconych czterem polskim naukowcom. Bardzo miło jest nam poinformować, że Państwa Szkoła zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego, czyli okazała się najlepsza w województwie łódzkim. W związku z tym oprócz nagród pieniężnych dla szkoły (8000,00 zł) oraz nauczycieli prowadzących koło naukowe (1000,00 zł) zapraszamy na uroczystą Galę Ignacego, na której zostaną wręczone nagrody. Gala odbędzie się 12 czerwca w Warszawie w siedzibie PGNiG. Zostaliście bohaterami nauki".


Wydarzeniami związanymi z programem żyły nie tylko młodsze klasy, ale cała świetlica - ok. 250 uczniów. Świetlica „6. Baza" poszerzyła spektrum swojego działania (szachy, scrabble, teatr, MegaMisja, wydawanie gazety szkolnej, festiwale piosenki, konkursy plastyczne, itp.) o nowe, bardzo wartościowe dobre praktyki. A sukces, jak wiadomo – uskrzydla.


info: nadesłane

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…

[WIDEO] Lider Porozumienia Gowina w okrę…