[ZDJĘCIA] Tak się bawi, tak się bawi - SP6!

Dodane przez EKU24.net

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 48 uczniów kutnowskiej "Szóstki" poprzez intensywny trening opanowało podstawy gry w szachy i w tenisa stołowego do poziomu turniejowego, nauczyło się modelować proste figury balonowe oraz stworzyło wielkoformatowe gry na kartonach animacyjnych (m.in. Memory i karcianego Piotrusia), realizując projekt edukacyjny „Baw się, ucz i graj! Szach-mat, ping-pong!" w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".


Cykl zwieńczony został drużynowym turniejem gier podłogowych XXL, złożonym z 5 ciekawych konkurencji wymagających wykazania się różnorodnymi kompetencjami, gdzie nagrodę główną stanowiły medale. Podczas modelowania balonów powstały ośmiornice, motyle, żyrafy i nakrycia głowy, które przyciągały wzrok przechodniów, gdy dzieci wracały do domów. Uczniowie poznali techniki skrętów balonów i utrwalili zasady, jakie obowiązują podczas pracy z balonami.


W tym roku oprócz wielu atrakcji związanych z tworzeniem figur balonowych i gier podłogowych przygotowano dla uczniów eksperymenty z płynem i przyborami do wielkich baniek mydlanych, podczas których starano się zamknąć bańkę w bańce, wyprodukować kwadratową bańkę jak w Minecrafcie, czy zbudować w grupach ogromną, mydlaną wieżę. Nie mogło również zabraknąć gigantycznych baniek robionych za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego łapek. Dzieci wiedzą już teraz, że bańki mają różne właściwości i można się nimi bawić na wiele sposobów.


Turniej tenisa stołowego rozegrano w trzech grupach. Wśród dziewcząt kolejne miejsca na podium zdobyły: Julia Szymczak, Maja Krzeszewska i Emilia Barańska. Wśród młodszych chłopców zwyciężył Jakub Gabryś przed Michałem Łykowskim i Jakubem Słowińskim. Główną nagrodę w kategorii starszych chłopców zdobył Andrzej Tomes, pokonując Igora Filipczaka i Oskara Filipczaka. Tu nagrodami były statuetki z postacią tenisisty.


W turnieju szachowym, rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund rozdano nagrody – statuetki ze skoczkiem szachowym w dwóch kategoriach. W młodszej grupie wygrał Dawid Woźniak, wyprzedzając Krzysztofa Dzikowskiego i Jakuba Gabrysia. W starszej – Igor Filipczak, który pokonał Huberta Ciszka i Wiktora Wiklaka. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju wywalczyła Maja Krzeszewska.


Po zsumowaniu punktów wręczono puchary za dwubój tenisowo-szachowy. Główną nagrodę uzyskał Igor Filipczak. Drugie miejsce na podium zajął Hubert Ciszek a trzecie Wiktor Wiklak.


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy z odnotowanymi osiągnięciami a najmłodsi dodatkowo książki. Ferie zimowe w Szkole Podstawowej Nr 6 upłynęły jak co roku bez nudy.


info: nadesłane

Zobacz także

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…

UWAGA: Jest praca! Animex poszukuje nowy…

[ZDJĘCIA] "Zakątek Misia Wojtka…

Wypadek na Oporowskiej w Kutnie. Pięć ro…

Blues w Kutnie podczas Walentynek. Już j…

Wypadek na Sklęczkowskiej. Trzy rozbite …

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wygląda aktualny s…

[ZDJĘCIA] Zakończenie Powiatowego Testu …

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym trwa k…

Zawodnicy "Dziewiątki" Kutno r…

W marcu 48. Premiera Grupy Teatralnej …

Krok od tragedii! Wyrwane przez wiatr dr…