[WIDEO + ZDJĘCIA] Wyjątkowy turniej wystartował w Kutnie. W Mieście Róż rywalizują zawodnicy z całej Polski

Dodane przez EKU24.net

Dziś oficjalnie wystartowała kutnowska część turnieju Showdown - nie tylko dla Mistrzów 2019. Zawodnicy z całej Polski, a także liczna grupa reprezentantów Kutna, walczą o Puchar Prezydenta Miasta Kutno - Zbigniewa Burzyńskiego.


Showdown to dyscyplina stworzona dla osób z dysfunkcją wzroku. Często, z braku lepszego określenia, mylnie zwana tenisem stołowym dla niewidomych.


Największym projektem Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka jest Showdown - nie tylko dla Mistrzów 2019 - Polska Liga Showdown. Celem projektu jest rozegranie cyklu turniejów w formule Grand Prix, wyłonienie najlepszych zawodników z dysfunkcją wzroku w kraju w kategoriach kobiet, mężczyzn oraz drużyn, podnoszenie kwalifikacji sportowych wśród zawodników, a także promocja Showdown.


Dzisiaj w Hotelu Stacja Kutno usłyszeliśmy pierwszy gwizdek w turnieju. Na oficjalnym rozpoczęciu pojawiła się delegacja z Urzędu Miasta - Paweł Szczepanik z Biura Sportu i Turystyki oraz Monika Mikulska z Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej. Goście rozegrali krótki mecz, w celu sprawdzenia, z jakimi trudnościami mierzą się uczestnicy zawodów.


Jest to czwarty turniej podczas trzeciej edycji zawodów. Wcześniej odwiedzone zostały miejscowości takie jak Bydgoszcz, Poddąbie, Lidzbark czy Dźwirzyno. Zawody to nie tylko sportowe emocje, ale także masa uśmiechów i integracja, poznawanie nowych ludzi.


W Hotelu, w którym stacjonują zawodnicy turnieju, na poręczach przy schodach umieszczone zostały opaski zaciskowe, tzw. "trytytki", które służyć mają budzeniu świadomości niewidomych, w jakim miejscu, a dokładniej, na którym piętrze się znajdują. Dwie opaski symbolizują drugie piętro itd.


Rywalizacja potrwa do soboty, 21 września. Na ten dzień zaplanowano także oficjalnie zakończenie oraz bankiet.

Zobacz wideo i zdjęcia:


Zobacz także

Hattrick Dynela dał wygraną KS. Kutniani…

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[ZDJĘCIA] Profilaktyka Twoją szansą! W K…

Trwają 2. Kutnowskie Spotkania Teatralne…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Kutno straciło ponad 10 milionów złotych…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali senior…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Nowem o…

Kutno przyciąga inwestorów. Hillwood już…

Wystartowała sprzedaż biletów na "S…

Polfarmex Kutno zaprasza do zakupu bilet…

KS z awansem do kolejnej rundy Pucharu P…

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Mycia…

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody Dnia Edukacj…

Osobówka i bus zderzyły się na Sklęczkow…

Wieczorna akcja strażaków w Wojciechowic…

Kraksa na Kościuszki. Zderzyły się dwa a…

Konsultacje społeczne - Program Współpra…