[ZDJĘCIA] Za nami 36. Dni Historii w Kasprowiczu

W dniach 8 – 15 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbyła się kolejna 36. edycja Dni Historii. 8 listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu".


12 listopada w kinie KDK odbyła się projekcja filmu „Legiony" w reż. Dariusza Gajewskiego. Poprzez pryzmat losów wojennych młodych ludzi obraz I wojny światowej stał się bardziej sugestywny i bliższy.


14 listopada młodzież naszego liceum uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Zainicjowały one projekt „Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej !". W kolejnych etapach uczniowie, pod kierunkiem dyr. Artura Ciurleja, przygotują prezentacje multimedialne oraz odbędą wycieczkę szlakiem miejsc pamięci narodowej powiatu kutnowskiego.


W piątek, 15 listopada miały miejsce dwa wydarzenia. Klasy pierwsze wysłuchały wykładu dr. Jacka Saramonowicza „Kutno w początkach II RP". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z realiami życia mieszkańców Kutna w okresie międzywojennym.


Tydzień Historii zamknął porywający koncert „Dzisiaj miałem piękny sen" przygotowany z inicjatywy profesor Doroty Dobieckiej – Stańskiej. Swoje nieszablonowe interpretacje utworów muzycznych przedstawili utalentowani wokaliści: Agata Daniel, Maria Nodzak, Sylwia Kogucińska, Adrian Koguciński i Maja Kondras, jednocześnie autorka scenariusza i choreografii. Dopełnieniem koncertu był piękny solowy taniec Natalii Barańskiej i prezentacje multimedialne przygotowane przez profesora Marcina Michalskiego.


Dniom Historii towarzyszyła wystawa „Bo za naszą Polskę poszli w bój". Działania zakończą już grudniowe wycieczki historyczne klas pierwszych i trzecich do Muzeum Niepodległości, Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zobacz także

Strażacy z powiatu kutnowskiego wzięli u…

"Zwyczaje bożonarodzeniowe i noworo…

Piąte zwycięstwo Młodziczek KKS Pro-Bask…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Kutnowska Fundacja Pro Aperte z prestiżo…

Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i…

RSM Pionier - Ogłoszenie

Pożar samochodu w Bardzinku. Kierowca z …

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

W sobotę otwarcie Lodowiska Miejskiego w…

Zbliżą się Wigilia Miejska przed Ratusze…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki z wizytą w Urzęd…

Kolejne zwycięstwo Młodziczek Młodszych …

[ZDJĘCIA] Młodzi karatecy z Krośniewic z…

RSM Pionier - Ogłoszenie

[ZDJĘCIA] W Żychlinie odbyła się Gminna …

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz mieszkańców g…

W Krośniewicach odbędzie się Sylwestrowy…