[ZDJĘCIA] Za nami Piknik Historyczny w Woźniakowie

Oratorium im. Bł. Michała Rua zorganizowało w ostatnią niedzielę 7 lipca „Piknik historyczny" dla dzieci i młodzieży szkolnej. wydarzeniu wzięło udział ponad 30 osób. Piknik zaczął się o godz. 17.00 a zakończył o 22.00 i miał bogaty program.


Celem spotkania było zapoznanie uczestników z dziełem salezjańskim w Woźniakowie i historią ks. Michała Woźniaka – ówczesnego dziekana kutnowskiego, dobrodzieja salezjanów oraz męczennika II wojny światowej – którego 20. rocznica beatyfikacji przypada w tym roku. To właśnie na jego cześć dawna wieś Gnojno Parcel, gdzie znajduje się dzieło salezjanów, nosi obecnie nazwę Woźniaków. Zebrani mogli także dowiedzieć się informacji o dwóch innych wielkich duchownych, którzy gościli często u salezjanów w Woźniakowie. Byli to Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński i salezjanin bp Antoni Baraniak.


Piknik łączył elementy edukacji historycznej z pedagogiką zabawy. Nie zabrakło zatem wspólnych tańców, integracji przy stole, pieczenia kiełbasek oraz salezjańskich „chorągiewek" – zabawy z oratorium św. Jana Bosko.


- Oratorium pragnie podziękować za dofinansowanie tego wydarzenia Zarządowi Powiatu Kutnowskiego. W tym roku realizowane jest przez te instytucje zadanie pn. „Kuźnia bohaterów – edukacja i służba" - mówi Piotr Szlufik sdb.


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…