[ZDJĘCIA] Znakowanie rowerów i spotkanie dzielnicowego z dziećmi w Łaniętach

Dodane przez EKU24.net

Dzielnicowy gminy Łanięta zaprosił mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów w podległym mu rejonie służbowym. Znakowanie odbyło się przy Szkole Podstawowej, gdzie policjanci spotkali się również z dziećmi i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.


Dzisiejsze spotkanie tj. 29.05.2019 roku rozpoczęło się od spotkania dzielnicowego i policjantki zajmującej się profilaktyką społeczną z dziećmi z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Następnie przy boisku szkolnym odbyła się akcja znakowania rowerów. Chętnych nie brakowało. Dzieci wraz z opiekunami prawnymi przyprowadziły swoje jednoślady do oznakowania.


Kutnowscy funkcjonariusze zachęcają do zabezpieczenia swoich jednośladów przed kradzieżą. Głównym założeniem i celem akcji jest ograniczenie procederu ich kradzieży, a także handlu nimi. Zbierana jest baza danych, która umożliwia dotarcie do właściciela roweru w sytuacji jego odzyskania.


Przypominamy, że znakowanie rowerów odbywa się w kutnowskiej komendzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod numerem 24 253-22-07. Ponadto funkcjonariusze prewencji będą znakować jednoślady również podczas różnego rodzaju pikników dla mieszkańców w czerwcu.


Najbliższe znakowanie już 2.06.2019 roku w Dąbrowicach w godz. 14.00 - 15.30 oraz 4.06.2019r. w godz. 16.00 - 18.00 na Stadionie Miejskim w Kutnie podczas Kutnowskiego Pikniku Organizacji Pozarządowych. Przypominamy wszystkim zainteresowanym, aby zabrali ze sobą dokument tożsamości i dokument potwierdzający własność roweru. Osoby nieletnie muszą być z opiekunem prawnym.


info: KPP w Kutnie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Uczniowie z gminy Kutno wykaza…

[ZDJĘCIA] Spotkanie Opłatkowe w Sołectwi…

[ZDJĘCIA] Kolejny projekt KBO otwarty. N…

[ZDJĘCIA] Za nami Wigilia w Gminie Bedln…

Zwycięstwo Kadetek w Skierniewicach!

[ZDJĘCIA] W Kutnie odbyły się obchody 38…

[AKTUALIZACJA] Wypadek na DK nr 60 w Kut…

Dwa zwycięstwa Żaczek KKS Pro-Basket Sir…

Groźny wypadek w Kutnie, są ranni. Duże …

OSP Komadzyn potrzebuje nowego sprzętu. …

[ZDJĘCIA] Harcerskie Spotkanie Wigilijne…

Strażacy z powiatu kutnowskiego wzięli u…

"Zwyczaje bożonarodzeniowe i noworo…

Piąte zwycięstwo Młodziczek KKS Pro-Bask…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Kutnowska Fundacja Pro Aperte z prestiżo…

Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i…

RSM Pionier - Ogłoszenie