Żychliński kiermasz świąteczny i uroczyste odpalenie świątecznego drzewka

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

W minioną niedzielę, tj. 9 grudnia br., odbył się już tradycyjnie Żychliński Kiermasz Świąteczny, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń odbywających się w naszej gminie. Kiermasz mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, a wyroby rękodzielnicze przykuwały uwagę i zachęcały do ich zakupu. Warto nadmienić, że nasz kiermasz z roku na rok rozrasta się i przyciąga nowych wystawców, a co za tym idzie i wyroby na stoiskach są bardziej zróżnicowane.


Po południu pogoda znacznie się poprawiła – być może za sprawą Mikołaja, który przybył do Żychlina na spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. Wraz z nim na placu w centrum miasta pojawiły się Elfy, które zachęcały do wspólnej zabawy, pomagały dzieciom wykonywać własnoręcznie malowane bombki, aniołki oraz dekorować pachnące świąteczne pierniczki. Miłym akcentem było również wręczenie przez dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury nagród laureatom w konkursie, polegającym na samodzielnym zaprojektowaniu i wykonaniu kartki bożonarodzeniowej.


Punktualnie o godz.17 nastąpiło uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka, które stanęło na placu przy fontannie dzięki zaangażowaniu Żychlińskiego Domu Kultury.


Na zakończenie spotkania, Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Sikora wraz z Zastępcą Burmistrza Zbigniewem Gałązką, w imieniu władz samorządowych złożyli wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia świąteczne.


Dziękujemy wystawcom, odwiedzającym , animatorom oraz wszystkim, którzy pomimo deszczu i chłodu przybyli na nasz Kiermasz oraz wspólną zabawę towarzyszącą rozświetleniu żychlińskiej choinki.

Zobacz także

Prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński pop…

[WIDEO] Trzy pytania do... Mariusza Koza…

[ZDJĘCIA] Piknik z Kulturą w żychlińskim…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Jutro rusza Piknik wśród Róż w Kutnie. S…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Urszuli Macio…

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno kończą rozg…

Nocna interwencja strażaków. Na krajowej…

Kolejne badania mammograficzne przed Sta…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Adamowicach, osobówk…

WAŻNE: Wypadek w Adamowicach, jedna osob…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Danuty Blus

[ZDJĘCIA] Miejskie inwestycje drogowe w …

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Piąte miejsce Skrzatek KKS Pro-Basket Si…