Żychliński kiermasz świąteczny i uroczyste odpalenie świątecznego drzewka

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

W minioną niedzielę, tj. 9 grudnia br., odbył się już tradycyjnie Żychliński Kiermasz Świąteczny, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń odbywających się w naszej gminie. Kiermasz mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, a wyroby rękodzielnicze przykuwały uwagę i zachęcały do ich zakupu. Warto nadmienić, że nasz kiermasz z roku na rok rozrasta się i przyciąga nowych wystawców, a co za tym idzie i wyroby na stoiskach są bardziej zróżnicowane.


Po południu pogoda znacznie się poprawiła – być może za sprawą Mikołaja, który przybył do Żychlina na spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. Wraz z nim na placu w centrum miasta pojawiły się Elfy, które zachęcały do wspólnej zabawy, pomagały dzieciom wykonywać własnoręcznie malowane bombki, aniołki oraz dekorować pachnące świąteczne pierniczki. Miłym akcentem było również wręczenie przez dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury nagród laureatom w konkursie, polegającym na samodzielnym zaprojektowaniu i wykonaniu kartki bożonarodzeniowej.


Punktualnie o godz.17 nastąpiło uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka, które stanęło na placu przy fontannie dzięki zaangażowaniu Żychlińskiego Domu Kultury.


Na zakończenie spotkania, Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Sikora wraz z Zastępcą Burmistrza Zbigniewem Gałązką, w imieniu władz samorządowych złożyli wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia świąteczne.


Dziękujemy wystawcom, odwiedzającym , animatorom oraz wszystkim, którzy pomimo deszczu i chłodu przybyli na nasz Kiermasz oraz wspólną zabawę towarzyszącą rozświetleniu żychlińskiej choinki.

Zobacz także

Paulina Matysiak z Kutna liderką listy L…

W sobotę niezwykły mecz na "Kutnowi…

Wypadkowa środa na terenie powiatu kutno…

[ZDJĘCIA] Rezerwy KS Kutno z pucharem. W…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Kolejny wypadek na terenie powiatu. Dwa …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek przy kutnowskim…

[ZDJĘCIA] Pierwszy mecz rezerw KS na zdj…

Dobre granie w Kutnie. Inauguracyjna prz…

Królowe Róż doczekały się własnego kalen…

[ZDJĘCIA] Piękny Jubileusz Państwa Walcz…

Policja potwierdza: Za rzucanie petardam…

Zbliżają się Dożynki Gminne w Dąbrowicac…

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody rocznicy Bit…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Szok! Przy Podrzecznej w kobietę rzucono…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udz…