Zza miedzy: Tragiczna noc w Piątku. Spłonął dom mieszkalny, dwie osoby nie żyją

Dodane przez EKU24.net
Kategoria:

Dwie osoby nie żyją - to tragiczny bilans pożaru, do którego doszło dzisiaj (4 lutego) w Piątku. Na miejscu cały czas pracują strażacy.


We wtorek, 4 lutego chwilę przed godziną 4:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Pokrzywnej w Piątku. Na miejsce zadysponowano łącznie jedenaście zastępów straży pożarnej powiatów: łęczyckiego, łowickiego i zgierskiego.

​Jak informuje asp. mgr Grzegorz Sobiński, rzecznik prasowy KP PSP w Łęczycy, ze zgłoszenia wynikało, że ogniem objęty jest budynek jednorodzinny, w którym mogą znajdować się dwie osoby. Po rozpoznaniu okazało się, że pali się budynek o konstrukcji murowanej, ale o drewnianym dachu. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, pożar był już w pełni rozwinięty, a część dachu była złamana do środka.

- Siedem metrów od palącego się budynku znajduje się drugi budynek wielorodzinny, w którym znajdowało się szesnaście osób. Wszyscy samodzielnie się stamtąd ewakuowali - relacjonuje asp. mgr Grzegorz Sobiński. - Poza podaniem prądów wody na palący się budynek, zapobiegawczo podano także jeden prąd wody na budynek obok.


Podczas przeszukiwania miejsca zdarzenia odnaleziono dwie nieżyjące osoby. Jak podają ratownicy, na tę chwilę nie udało ustalić się ich tożsamości. Na miejscu cały czas pozostają strażacy. Pożar został ugaszony, trwa sprzątanie i dalsze przeszukiwanie miejsca zdarzenia w celu wykluczenia dodatkowych poszkodowanych.

Na miejscu pojawił się także dowódca JRG Łęczyca, Komendant KP PSP w Łęczycy. W akcji gaśniczej pomagały jednostki JRG Łowicz, JRG Zgierz i dwa zastępy OSP z powiatu zgierskiego. O zdarzeniu poinformowano Burmistrza Piątku oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.


Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Zobacz także

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…