17-latek z Kutna Wicemistrzem Świata! "To był jego pierwszy turniej z taką rangą"

Untitled

W dniach 15 – 19 października w irlandzkim Cork odbyły się Mistrzostwa Świata federacji ISKA, w których udział wzięły reprezentacje dwudziestu państw z całego świata, w tym reprezentacja Polski.

Jednym z reprezentantów naszego kraju był 17-letni kutnianin - Jakub Piotrowicz, który wywalczył dla Polski srebrny medal, a tym samym wywalczył tytuł Wicemistrza Świata w formule Full Contact oraz zajął trzecie miejsce w formule K – 1 light kick.

- To jego pierwszy tak wielki rangą turniej, a poziom naprawdę pierwsza klasa – powiedział trener zawodnika Dariusz Wiśniewski z klubu Evolution Fight Gym Łódź.

Dodać należy, że reprezentacja Polski zdobyła łącznie 43 medale w tym 16 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych.

International Sport Karate Association w skrócie ISKA – jedna z głównych organizacji na świecie regulująca i sankcjonująca pojedynki w formułach karate oraz kickboxingu. Założona w 1985 roku w USA.