wersja testowa serwisu

19-latek z Krośniewic zatrzymany za kradzież z włamaniem i paserstwo. Grozi mu 10 lat więzienia

262-105584

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Krośniewic podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Okazało się, że mężczyzna zajmował się również paserstwem. Działał na terenie Krośniewic. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

W nocy, 30 listopada br. na terenie Krośniewic miała miejsce kradzież z włamaniem do piwnicy. Sprawca ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości 1500 złotych. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się śledczy z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Dzięki ich ustaleniom, 17 grudnia mundurowi zatrzymali 19-letniego mieszkańca Krośniewic.

- Mężczyzna jest dobrze znany policjantom. Był już wcześniej notowany, między innymi za podobne przestępstwa - relacjonują policjanci. - Okazało się, że młodzieniec nie tylko włamał się do piwnicy, lecz również od początku grudnia 2019r brał czynny udział w paserstwie skradzionych na terenie Krośniewic rowerów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo kodeks przewiduje karę do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.