wersja testowa serwisu

32. Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków ponownie zagości w Kutnie

Zrzut-ekranu-2021-06-18-o-12.58.23

Po raz kolejny do Kutna zawita peleton 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W 2019 roku w Mieście Róż miała miejsce meta jednego z etapów tego wyścigu. Tym razem sportowcy w Kutnie będą rozpoczynać ściganie.

- Zanim wszyscy uczestnicy wyścigu pojawią się na trasie, będzie miała miejsce oficjalna dekoracja liderów klasyfikacji drużynowej wyścigu po pierwszym etapie. Prezentowani będą też liderzy poszczególnych klasyfikacji. Później kolarze wystartują w tak zwanym starcie ostrym – wyjaśnia Paweł Szczepanik, kierownik Biura Sportu i Turystyki w UM Kutno.

Start 2. Etapu wyścigu zaplanowany jest na środę 23 czerwca na godz. 18:00. Kolarze będą ścigać się na prawie 100-kilometrowej trasie z Kutna do Płocka z lotnym finiszem w Gąbinie. W związku z organizacją wyścigu kierowcy będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami na drogach. W środę od 9:00 do 22:00 zamknięta będzie ulica Kościuszki od skrzyżowania z ul. Barlickiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego oraz ulica Wyszyńskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II. Dodatkowo od 17:00 do 20:00 zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania ulic Witosa i Barlickiego oraz Joselewicza i Zamenhofa.

Ponadto na główniej trasie wyścigu ruch zostanie wstrzymany na pół godziny przed przejazdem peletonu i odblokowany niezwłocznie, gdy będzie to możliwe, po przejeździe trasy przez kolarzy.

Początek trasy 2. Etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:

Start zaplanowany jest na ulicy Królewskiej, peleton pojedzie w kierunku Placu Piłsudskiego, następnie skieruje się ulicą Narutowicza w stronę Ronda Solidarności. Z ronda grupa kolarzy skręci w ul. Mickiewicza a następnie w ul. Łęczycką, ul. Matejki, ul. Fałata i Przemysłową. Przejazd ulicą Przemysłową do ulicy Krośniewickiej. Na skrzyżowaniu z ul. Krośniewickiej w ul. Zbożową do skrzyżowania z drogą nr 92 w kierunku Woźniakowa.

źródło: UM Kutno