wersja testowa serwisu

53-latek wtargnął na jezdnię, został śmiertelnie potrącony. Sprawę bada prokuratura

ZRM-noc
53-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł (fot. ilustracyjne)

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Nowe Grodno. Kierujący Volkswagenem Vento potrącił mężczyznę. 53-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

W niedzielę, 22 marca około godziny 20:40 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nowe Grodno (gm. Nowe Ostrowy). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Volkswagen Vento 47-letni mężczyzna, potrącił pieszego, który prowadził rower.

- 53-latek nagle wtargnął na jezdnię. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, droga nie była oświetlona, a pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Kierujący Volkswagenem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego wypadku - informuje asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policja apeluje:
Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.