wersja testowa serwisu

Akcja "Bezpieczna Autostrada". W Kutnie odbędzie się Piknik rodzinny

7

Najbliższą niedzielę można spędzić pod znakiem bezpieczeństwa. Wszystko dzięki akcji "Bezpieczna Autostrada 2021". Compensa Polska wraz z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizuje specjalne wydarzenia w kilkunastu miastach w Polsce. Kutno jest jednym z nich!

- W niedzielę, 1 sierpnia na Placu Wolności, w godzinach 10.00 – 17.00 serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy oraz nauki zasad z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia - czytamy na stronach Urzędu Miasta Kutno.

W programie eventu przewidziane są m.in.: pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, możliwość sprawdzenia refleksu, sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko- i narkogogle), strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci, aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny), skaner wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie), możliwość skorzystania z podstawowych badań, jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru (Zakres badań uzależniamy od zezwolenia władz sanitarnych).