wersja testowa serwisu

Akcja Lato 2020 w MOSiR. Uczestnicy spotkali się z przedstawicielami sanepidu

29.07.2020-_20200730-105651_1
fot. PSSE w Kutnie

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo.

W ramach działań prozdrowotnych podczas Akcji Lato 2020 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Aquapark w Kutnie w dniu 29.07.2020r. odbyło się spotkanie uczestników półkolonii z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie. Główna część prelekcji składa się z quizu, w trakcie którego uczestnicy w formie zabawy poznali zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim.

Podczas wielotematycznej prelekcji omówiono m.in.: Zagrożenia, jakie niesie za sobą poparzenie barszczem Sosnowskiego; Upał – czy jest zagrożeniem dla zdrowia?; Czym grozi ugryzienie przez kleszcza?; O czym należy pamiętać, aby w bezpieczny sposób korzystać z lasu?; Zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą; Apteczka podróżnika czyli zdrowie w podróży – zasady ogólne; Wychłodzenie a przegrzanie; Alarmowy numer telefonu; Talerz zdrowia; Aktywność fizyczna; Woda do picia; Mycie rąk; Bakterie; Koronawirus. Te i wiele innych informacji zobrazowały temat przewodni jakim był „Bezpiecznie podczas wakacji".

Celem akcji było podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem, zabawą oraz uświadomienie jak ważne jest by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.

Na koniec spotkania przekazano uczestnikom drobne nagrody rzeczowe, które będą umilały wakacyjne spotkania.

Zobacz zdjęcia: