wersja testowa serwisu

Akcja policji na Północnej, zarekwirowano ponad 1200 litrów nielegalnego alkoholu. 41-latek usłyszał zarzuty

Akcja policji na Północnej, zarekwirowano ponad 1200 litrów nielegalnego alkoholu. 41-latek usłyszał zarzuty
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 1200 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 72 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

12 sierpnia policjanci z Wydziału Kryminalnego kutnowskiej jednostki pojawili się w rejonie ulicy Północnej, gdzie miał poruszać się samochód z nielegalnymi wyrobami alkoholowymi. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Wytypowany samochód pojawił się, a kierowca został zatrzymany do kontroli.

- Za kierownicą samochodu Fiata Tipo siedział znany kutnowskim funkcjonariuszom mieszkaniec naszego miasta. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli 150 sztuk butelek plastikowych o pojemności 1 litra z zawartością białego płynu. Ponadto w garażu należącym do mężczyzny ujawniono dodatkowo ponad 1000 sztuk butelek z nielegalnym alkoholem - informują policjanci.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli 1204 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy Wstępnie oszacowano, że starty wynikające z uszczuplenia akcyzowego Skarbu Państwa wynoszą ponad 72 tysięcy złotych.

41 - latek usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zobacz zdjęcia: