wersja testowa serwisu

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek na trasie S8, nie żyje mężczyzna. Znamy komunikat policji

251-108413

Pabianiccy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 19 lutego 2020 roku około godz. 3.30 na 211 km trasy S8 w kierunku Warszawy. Bus potrącił śmiertelnie kierowcę ciężarówki, który wysiadł z auta na pasie awaryjnym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w okolicy węzła Róża na nitce w stronę Warszawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że częściowo na pasie awaryjnym i pasie ruchu stał zaparkowany ciągnik siodłowy z naczepą. 69-letni kierowca wyszedł z szoferki i stał przy pojeździe. Wtedy w bok tira uderzył mercedes sprinter, potrącając kierowcę ciężarówki. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora prowadzi oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpiecza wszelkie ślady, mogące pomóc w ustaleniu okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Przypominamy, że w przypadku awarii:

Wystawiamy trójkąt ostrzegawczy zachowując następujące odległości:

na autostradzie i drodze ekspresowej - 100 metrów za pojazdem,

na drodze poza obszarem zabudowanym – od 30 do 50 metrów za pojazdem,

w obszarze zabudowanym – bezpośrednio za pojazdem lub na pojeździe.

Należy również pamiętać o obowiązku używania świateł awaryjnych. Sami zaś dla własnego bezpieczeństwa, powinniśmy ubrać kamizelki odblaskowe i zachować szczególną ostrożność podczas prowadzonych prac przy naszym samochodzie. Od tego zależy nasze oraz innych bezpieczeństwo.