wersja testowa serwisu

Amatorzy kawy i alkoholu z Kutna i Łęczycy zatrzymani przez policję. Grozi im po 5 lat więzienia

policja---kajdanki

W ręce kutnowskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe na ternie jednej z placówek handlowych. Mężczyźni nie pierwszy raz przyszli do tego sklepu, dlatego też zostali zapamiętani przez pracownika ochrony. W ciągu ostatnich kilku dni narazili placówkę na straty sięgające 1300 złotych. Za popełnione czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 grudnia 2020 roku na terenie jednego ze sklepów w Kutnie. Dwaj mężczyźni po raz kolejny przyszli do sklepu i kręcili się po nim bez wyraźnego celu. Jak się okazało, byli oni doskonale znani pracownikowi ochrony. Mężczyzna bacznie się im przyglądał. Jak się okazało i tym razem przeczucie go nie myliło.

Jak się okazało, nieuczciwi klienci tego dnia po raz kolejny dokonali kradzieży kawy i alkoholu. Liczyli, że przejdą za linię kas nie płacąc za towar. Po przejrzeniu zapisu z monitoringów ochrona potwierdziła, że dwaj koledzy na swoim koncie mają jeszcze kilka innych kradzieży. Za każdym razem w ich zainteresowaniu była kawa i drogi alkohol. W sumie narazili właścicieli sklepu na straty sięgające 1300 złotych.

Kutnowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca naszego miasta oraz 25-letniego mieszkańca Łęczycy. 3 grudnia usłyszeli zarzuty za kradzież cudzego mienia, przy czym 25-latek odpowie w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kutnie