wersja testowa serwisu

Animex Foods przekaże ćwierć miliona złotych do kutnowskiego szpitala. Pieniądze otrzymają także placówki z Łęczycy i Zgierza

animex

Animex Foods posiadający trzy nowoczesne zakłady na terenie Kutna włącza się w akcję pomocy placówkom medycznym. Ćwierć miliona złotych trafi do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w związku z epidemią koronawirusa.

Środku finansowe zostaną wykorzystywane na zakup sprzętu dla personelu szpitala oraz pacjentów znajdujących się w placówce. Program dofinansowania jest pierwszym z etapów niesienia pomocy szpitalom zlokalizowanym w regionach, w których swoje zakłady posiada Animex Foods.

- Wsparcie miejscowych placówek medycznych jest wyrazem solidarności z lokalnymi społecznościami - informuje Łukasz Dominiak, rzecznik prasowy Animex Foods. - Łącznie 100 tysięcy złotych otrzymają także szpitale w Łęczycy i Zgierzu. Docelowo Animex Foods wraz z siostrzaną spółką Angri Plus udzielą wsparcia kilkunastu szpitalom w całym kraju na całkowitą kwotę przekraczającą półtora miliona złotych.

W planach firmy znajduje się także między innymi przekazanie sprzętu ochronnego dla personelu oraz stałe wsparcie produktowe jednostek zajmujących się rozdysponowywaniem żywności wśród osób objętych kwarantanną, w tym potrzebującym i seniorom.