wersja testowa serwisu

Aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej trafią do szpitali w województwie łódzkim

134898177_10160476613879167_847220152012905873_o
fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

Aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej trafią do szpitali w województwie łódzkim. O kluczowym znaczeniu sprzętu dla pacjentów chorych na Covid-19 mówili dziś na wspólnej konferencji prasowej Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki i profesor Anna Piekarska, kierowniczka Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

- Zakupiliśmy sprzęt do wysokoprzepływowej terapii tlenowej. To aparatów, które kosztowały milion złotych. Jest on zalecany dla pacjentów z niewydolnością oddechową. Jego zastosowanie może zapobiec konieczności podłączenia do respiratora. W tej chwili mamy takich, aparatów, a reszta dotrze jeszcze w tym roku. Sprzęt już niedługo trafi do szpitali na terenie naszego województwa - podkreślił wojewoda.

Tlenoterapia jest jednym z podstawowych sposobów leczenia niewydolności oddechowej związanej ze spadkiem poziomu tlenu we krwi. Tlenoterapia wysokimi przepływami jest trybem nieinwazyjnego wspomagania oddychania, w ramach którego do płuc pacjenta – zazwyczaj przez kaniulę donosową – podawane jest ogrzane i nawilżone powietrze wzbogacone w tlen.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki

fot. Łódzki Urząd Wojewódzki