wersja testowa serwisu

Auto rozbiło się o budynek stacji benzynowej, kierowca nie oddychał. Z pomocą ruszyli policjanci

248-124168
fot. KMP w Łodzi

Policjanci z łódzkiej drogówki wykazali się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi przywrócili czynności życiowe 71-latkowi, który zasłabł za kierownicą i uderzył w budynek stacji benzynowej. Dzięki skutecznym działaniom ratowniczym przeprowadzonym przez policjantów, mężczyzna przeżył i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

20 grudnia 2020 roku około godziny 17:00 dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o wypadku na ulicy Palki. Jak wynikało z okoliczności zdarzenia, 71-letni mężczyzna jadący osobową Skodą w kierunku centrum Łodzi. Podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu ulic Palki i Telefonicznej stracił panowanie nad pojazdem. Przejechał pas zieleni, chodnik, parking i uderzył w budynek pobliskiej stacji benzynowej.

Po dotarciu na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, zauważyli że kierujący Skodą nie oddychał oraz nie dawał żadnych oznak życia. Funkcjonariusze wiedząc, że nie ma czasu do stracenia, natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Zmieniając się podczas prowadzenia czynności ratowniczych, przywrócili 71-latkowi tętno i oddech.

Po dotarciu na miejsce karetki pogotowia ratunkowego, poszkodowany został przewieziony do szpitala. Gdyby nie szybka reakcja sierż. Mateusza Wietechy oraz sierż. Bartłomieja Żytnego, a także determinacja w ratowaniu ludzkiego życia, ta historia mogłaby się skończyć tragicznie.

źródło: KMP w Łodzi