wersja testowa serwisu

Auto wypchane narkotykami zatrzymane przez policję. W znalezieniu środków odurzających pomógł pies

2526C41B-28B8-455E-B601-A814EFC15035
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z Komisariatu w Krośniewicach zatrzymali 33-latka, który posiadał przy sobie ponad 280 gramów amfetaminy oraz ponad 100 tabletek ecstasy. Narkotyki mężczyzna ukrył w samochodzie, wpadł podczas kontroli. Za posiadanie znacznych ilości narkotyku grozi kara do 10 lat więzienia.

17 czerwca w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krośniewicach, patrolując teren zauważyli Volkswagena Passata zaparkowanego na jednej ze stacji paliw. Uwagę mundurowych zwrócił kierowca, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać.

Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę i w następstwie dalszych spostrzeżeń przeszukać samochód. Intuicja ich nie zawiodła. Pod kierownicą oraz w bagażniku pod wykładziną ujawnione zostały narkotyki.

- Do przeszukania wykorzystano psa wyszkolonego do wyszukiwania substancji odurzających - informują policjanci. - Po wstępnym badaniu okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina oraz tabletki ecstasy. Policjanci zabezpieczyli ponad 280 gramów amfetaminy oraz 113 tabletek ecstasy o łącznej wadze ponad 46 gramów.

33- letni kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Intensywna praca kutnowskich policjantów i zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19 czerwca 2020 roku mieszkańcowi Krośniewic zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających.

-Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łęczycy zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań - dodają mundurowi.

Zobacz zdjęcia: