wersja testowa serwisu

Autobus bez badań technicznych miał wieźć dzieci na wycieczkę. Zatrzymała go policja

Autobus bez badań technicznych miał wieźć dzieci na wycieczek. Zatrzymała go policja

Autobus wycieczki przedszkolnej bez ważnego badania technicznego i kierujący jadący z prędkością ponad 140km/h w terenie zabudowanym. To przykłady dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, do których doszło w ostatnich dniach w powiecie zgierskim. Policjanci apelują o odpowiedzialność na drodze!

16 czerwca 2021 roku policjanci zgierskiego ruchu drogowego w ramach ogólnopolskich działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" przeprowadzali pomiary prędkości na drodze wojewódzkiej 708 w Bądkowie w terenie zabudowanym w rejonie przejścia dla pieszych. Około godziny 8.30 mundurowi skontrolowali prędkość peugeota. Wynik: 147 km/h! Policjanci nałożyli na 26-letniego kierującego mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

17 czerwca 2021 roku około 8.50 mundurowi pojechali na standardową kontrolę autobusu, który miał jechać z przedszkolakami na wycieczkę. Podczas kontroli okazało się, że autobus od prawie 5 miesięcy nie posiada ważnych badań technicznych i od 5 lat tachograf w pojeździe nie posiadał legalizacji. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu i przekazali materiały sprawy do Inspekcji Transportu Drogowego. Niestety wycieczka maluchów została odwołana.

Policjanci apelują o rozsądek! Bez względu na to czy jesteśmy kierującymi samochodami, motocyklami, rowerami czy pieszymi, mamy wpływ nie tylko na swoje zdrowie i życie, ale także na innych uczestników ruchu drogowego. Czasem wystarczy chwila nieuwagi lub brawurowa decyzja, które mogą przynieść tragiczne w skutkach wydarzenia. Jako uczestnicy ruchu drogowego bądźmy w pełni świadomi odpowiedzialności jaka na nas spoczywa.

źródło: KPP w Zgierzu