wersja testowa serwisu

Balet w KDK! Pierwsze zajęcia już 18 października

balet_FORMAT_1800X940

Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na niezwykłe zajęcia baletowe, które poprowadzi Joanna Śmiałkowska. Zacznijcie przygodę z tańcem już teraz!

Balet jest najpiękniejszą istniejącą formą tańca. Uczy dyscypliny, kształtuje sylwetkę, postawę i nadaje gracji naszym ruchom. Muzyka klasyczna doskonale wpływa na rozwój najmłodszych. Na zajęciach będziemy poznawać kroki i ruchy w tańcu klasycznym. Planujemy również koncerty, wyjazdy na konkursy, do teatrów oraz szkół baletowych. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki w KDK w dwóch grupach wiekowych (przedszkolnej od 17:30 do 18:30 oraz wczesnoszkolnej od 18:30 do 19:30). 

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy i szczegóły u instruktora, Joanny Śmiałkowskiej – tel. 603 956 093. Cena: 20 zł za jednorazowe zajęcia/100 zł za 1 miesiąc.

Joanna Śmiałkowska - urodzona w Katowicach absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim, którą ukończyła w 2015 z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów i po ukończeniu nauki na uczelni stara się doskonalić swoje umiejętności podczas różnych warsztatów artystycznych m.in. uczestniczyła w kursach wokalnych, aktorskich, dramy czy tanecznych m. in. w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu.

Swoją edukacje artystyczną rozpoczęła stosunkowo późno, gdyż dopiero po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego. Naukę kontynuowała w studium Wokalno – Baletowym w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym. W roku 2005 otrzymała dyplom Aktora Scen Muzycznych. 

Już w studium przekonała się, że taniec i dramatyczna gra na deskach teatru pozostaną jej pasją na całe życie, ale to muzyka wokalna, a w szczególności opera stała się jej miłością. Na co dzień wyznaje zasadę, iż artysta sceniczny powinien być wszechstronnie wykształcony, potrafiący sprostać każdemu wyzwaniu reżysera i choreografa. 

Podczas studiów ukończyła również studium pedagogiczne dzięki czemu mogła oprócz kariery artystycznej rozpocząć działalność pedagogiczną utrzymując ją w tym samym duchu wszechstronności scenicznej. Prowadziła rytmikę w przedszkolach w Ozorkowie, muzykę w Szkole Podstawowej, od września 2019 roku prowadzi zajęcia wokalne, a od września 2020 roku zajęcia taneczne, oraz zajęcia teatralne w formie warsztatów dla szkół.

źródło: KDK