wersja testowa serwisu

Bezpieczeństwo podczas wakacji. Policjanci z Łowicza edukują najmłodszych

263-131649
fot. KPP w Łowiczu

Przed zakończeniem roku szkolnego łowiccy policjanci codziennie odwiedzają uczniów szkół podstawowych, aby przypomnieć o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego odpoczynku.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, w ostatnich dniach policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii prowadzą szeroko zakrojone działania profilaktyczne w szkołach. Codziennie uczestniczą w szkolnych pogadankach z dziećmi i młodzieżą, podczas których przypominają o bezpieczeństwie w czasie wolnym od nauki. 17 czerwca zawitali do Szkoły Podstawowej w Zielkowicach, a ostatnio odwiedzili Szkołę Podstawową w Popowie, Dzierzgówku, Bobrownikach i Sobocie.

Stróże prawa apelują o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą, mówiąc o podstawowych zasadach bezpiecznej kąpieli. Przypominają również o odpowiedzialnym zachowaniu podczas zabaw, w kontakcie z nieznajomym, bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz jak unikać czyhających zagrożeń. Apelują również o ostrożność podczas prac polowych i na podwórku przy maszynach rolniczych, aby nie doszło do żadnej tragedii.

Szczególnie dużo uwagi poświęcają ostrożności w internecie. Kolejne spotkania zaplanowane zostały już w innych szkołach a także w przedszkolach. Pamiętajmy, aby letni wypoczynek był bezpieczny kierujmy się zawsze zdrowym rozsądkiem i rozwagą.

źródło: KPP w Łowiczu