wersja testowa serwisu

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w Kutnie. "Staramy się minimalizować prawdopodobieństwo powstawania wypadków"

dsc03534_2
fot. Urząd Miasta Kutno

- Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo. Staramy się minimalizować prawdopodobieństwo powstawania wypadków, szczególnie z udziałem tych najmniej chronionych użytkowników dróg, czyli pieszych. Nie są to ostatnie miejsca, w których instalujemy nowe oświetlenie - mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Projekt poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych zakładał bowiem instalację nowego oświetlenia w 12 miejscach. Bezpieczniej jest już w sumie na ośmiu przejściach na terenie miasta. Do tej pory nowe lampy zainstalowano na ulicy Barlickiego na przejściach przy ulicach Długosza, Nawrot i Witosa.

Dodatkowo lampy pojawiły się też na ulicy 29 Listopada przy skrzyżowaniu z ulicą 1 Maja oraz na wspomnianej ulicy Kościuszki przy skrzyżowaniach z ulicami Dąbrowskiego i Chodkiewicza. Nowe lampy zamontowane są też na przejściu dla pieszych na ulicy Skłodowskiej-Curie przy skrzyżowaniu z ulicą Zdrojową, a także na ul. Łęczyckiej przy skrzyżowaniu z ul. Hoffmanowej. Koszt instalacji nowego oświetlenie to dotychczas nieco ponad 120 tysięcy złotych.

Kolejne cztery przejścia dla pieszych doczekają się nowego oświetlenia w pierwszym kwartale 2021 roku. Bezpieczniej będzie na przejściach na ulicy Warszawskie Przemieście 9, na Skłodowskiej-Curie przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną, na 3 Maja przy zatoce autobusowej i na Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego.

Urząd Miasta jest otwarty na propozycje kolejnych tego typu inwestycji. Mieszkańcy mogą wskazywać miejsca, w których przydałoby się nowe oświetlenie.

źródło: UM Kutno