Bezpłatne przejazdy MZK dzięki Kutnowskiej Karcie Mieszkańca

batch_DSC09255
fot. UM Kutno

Kolejna zniżka w ramach Kutnowskiej Karty Mieszkańca jest już aktywna. Od 1 stycznia 2024 r. wszyscy posiadacze Karty mogą korzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK w Kutnie.

Wystarczy, że będą posiadać przy sobie Kartę z ważnym Pakietem Mieszkańca w formie fizycznej lub w aplikacji. Kartę należy mieć przy sobie w trakcie ewentualnej kontroli. Nie ma potrzeby skanowania karty lub aplikacji w trakcie wsiadania do autobusu.

Dotychczasowe ulgi na przejazdy bezpłatne (m.in dla dzieci i młodzieży do 21 r. ż., osoby w wieku pow. 70 r. ż.) zostają utrzymane do końca kwietnia 2024 r..

Od 1 maja 2024 r., poza uprawnionymi wynikającymi z ustaw wyższego rzędu, do korzystania z bezpłatnych przejazdów MZK uprawnieni będą tylko posiadacze Kutnowskiej Karty Mieszkańca.

- Zachęcamy, przede wszystkim seniorów jak i młodzież, aby w okresie do końca kwietnia zadbać o wyrobienie Kutnowskiej Karty Mieszkańca - podkreśla Zbigniew Burzyński prezydent Kutna.

Bezpłatna komunikacja miejska to krok w kierunku ekologii. W bazie MZK są nowoczesne autobusy elektryczne i niskoemisyjne, które mają dużo mniejszy negatywny wpływ na środowisko.

- Mamy nadzieję, że spora część mieszkańców przesiądzie się z własnych samochodów do autobusów. Autobusy miejskie są bardzo dobrze wyposażone, a chcemy podnosić ich standardy. Codzienna jazda autobusami komunikacji miejskiej to również oszczędności w domowych budżetach - dodaje Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.


Tylko do 3 stycznia mieszkańcy miasta złożyli blisko 9000 wniosków o Kutnowską Kartę Mieszkańca, w tym:
- ponad 7200 wniosków złożonych kont online,
- ponad 6600 wniosków jest już zaakceptowanych i mieszkańcy korzystają z karty w formie aplikacji lub w formie karty fizycznej.

Pracownicy Biura Obsługi KKM wydali już blisko 1800 kart w formie plastikowej.

Najmłodsi mieszkańcy, którzy otrzymują kartę mają mniej niż rok, a najstarszy mieszkaniec który złożył wniosek ma 95 lat. O kartę, niezmiennie wnioskują częściej kobiety niż mężczyźni.

źródło: UM Kutno