Biegacze zainaugurowali sportową wiosnę nad rzeką Ochnią

434039582_789579926537053_959651461961333253_n
fot. UM Kutno

I Bieg doliną rzeki Ochni przeszedł do historii. Prawie 400 biegaczy i miłośników nordic walking wystartowało w wydarzeniu otwierającym jednocześnie tereny rekreacyjne nad Ochnią. Wśród uczestników była 100 dzieci, biorących udział w biegach na dystansach 100 i 200 metrów. Rywalizację poprzedziła wspólna rozgrzewka oraz oficjalne otwarcie Zielonej Osi Miasta.

- Duch sportowy jest, bo widać, że jest nas tutaj dużo, mimo, że pogoda nieco gorsza, ale cieszymy się, że udało się zrealizować inwestycję i mamy kolejne miejsce do spotkań – podkreślił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Uczestnicy biegu przyjechali do Kutna z terenu całego województwa oraz ościennych miejscowości.

- Bardzo miło jest widzieć, że jest Was tutaj tak wielu. Cieszymy się, że możemy przeprowadzić I Bieg doliną rzeki Ochni – mówił ze sceny Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Mam nadzieję, że teren będzie służył wszystkim miłośnikom sportu, a szczególnie dzieciom, bo to o Was w dużej mierze myśleliśmy realizując tę inwestycję – dodał Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

- To miejsce jest dla wszystkich. Dla każdego z mieszkańców i dla każdej z grup społecznych. Dzisiaj jest tu bardzo kolorowo i mam nadzieję, że już tak zostanie. To miejsce będzie się zmieniało wraz ze zmianami pór roku, ale jestem przekonany, że my wszyscy będziemy z niego chętnie korzystać – mówił Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

Bieg główny wystartował punktualnie o 12:00. Prawie 250 biegaczy i miłośników nordic walking rywalizowało na 10-kilometrowej trasie. Dodatkowo w Parku Nad Ochnią na wszystkich mieszkańców czekały różnego rodzaju atrakcje. Była strefa morsowania, stoisko Lasów Państwowych, które przygotowały gry i zabawy oraz stoisko Urzędu Miasta, gdzie można było przynieść zużyte baterie, by otrzymać za nie gadżety Kutna - Miasta Róż.

- Bardzo dziękujemy, za to, że mieszkańcy tak tłumnie nas odwiedzali. Zebraliśmy naprawdę mnóstwo baterii. W wielu rozmowach podkreślali, że często nie wiedzą, co zrobić właśnie z tego typu odpadami, dlatego na pewno takie akcje będziemy powtarzać – podkreśla Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dodatkowo animacje dla dzieci zapewnił Leo Market, a porad dotyczących zieleni udzielali eksperci z dziedziny ogrodnictwa. Był namiot treningowy baseballistów, w którym można było potrenować pierwsze odbicia piłki, ze swoimi stoiskami pojawili się także harcerze z ZHP Kutno oraz Stowarzyszenie Kutno Biega.

- Wszystkim organizatorom i partnerom należą się wielkie podziękowania i gratulacje. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w naszym pierwszym biegu. Jesteśmy dumni, że w Kutnie znów pojawił się bieg na 10 km – podsumował Dariusz Lenarczyk, prezes Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

W biegu głównym najlepszy okazał się Kamil Skorupa, który pokonał trasę w czasie 34 min 43 sek. Wśród kobiet pierwsza na metę wbiegła Karolina Graczyk z czasem 38 min 07 sek.

KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI BIEGU

źródło: UM Kutno