Blisko tysiąc zdarzeń drogowych, ofiary śmiertelne i ranni. Policja z Kutna podsumowała 2023 rok

Blisko tysiąc zdarzeń drogowych, ofiary śmiertelne i ranni. Policja z Kutna podsumowała 2023 rok
fot. ilustracyjne

W minionym roku kutnowscy policjanci odnotowali 964 zdarzeń drogowych na drogach naszego powiatu. Było ich mniej o 21 niż w roku 2022. Zginęły dwie osoby, a 102 zostały ranne. Zatrzymano 238 nietrzeźwych kierujących. Kutnowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi skontrolowali trzeźwość 19 377 kierowców, z czego ujawnili prawie 240 którzy odważyli się kierować pojazdami na „podwójnym gazie". Ponadto ujawnili 111 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymano ponad 240 uprawnień do kierowania oraz 789 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłej jego poprawy na drogach powiatu kutnowskiego policjanci prowadzili szereg działań kontrolno – prewencyjnych, ale także informacyjnych i profilaktycznych.

- Zmieniające się warunki pogodowe, rodzaj nawierzchni czy natężenie ruchu to między innymi czynniki, które niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo. Dlatego apelujemy o czujność i uwagę na drogach w 2024 roku. Bądźmy odpowiedzialnymi użytkownikami dróg, dbajmy o wzrost poczucia bezpieczeństwa własnego oraz innych użytkowników - mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak.