wersja testowa serwisu

Budowa komory normobarycznej w Uniejowie. Wkrótce otwarcie

image003-2-1

Tlenoterapia to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda wspomagania leczenia różnych chorób i urazów. Polega na przebywaniu w komorze, w której panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne (do 1500 hPa) i oddychaniu czystym tlenem. Takie połączenie powoduje optymalny dla zdrowia i życia mikroklimat, który między innymi spowalnia proces starzenia się, zwiększa wydolność fizyczną organizmu, zwiększa zdolność do zapamiętywania, podnosi odporność organizmu i wzmaga procesy regeneracyjne zarówno po urazach jak i w przebiegu różnych chorób.

Od wielu lat komory normobaryczne wykorzystuje się w szpitalach i specjalistycznych ośrodkach medycznych, ponieważ warunki w nich stworzone znacząco wspomagają leczenie wielu schorzeń. Dzięki idealnemu składowi powietrza można w niej przebywać bez limitów. Korzystanie z normobarii z uwagi na jej kompleksowe działanie jest zalecane zarówno dla osób chorych jak i zdrowych.

Zgodnie z zapowiedziami, inwestycja prowadzona przy ul. abpa Jakuba Świnki 2 w Uniejowie, gdzie powstaje komora normobaryczna, jest już na wysokim poziomie zaawansowania. W związku z tym, wkrótce sami będą Państwo mogli się przekonać, jak działa takie urządzenie.

Czym jest komora normobaryczna?

Komora normobaryczna to nowoczesna, zaawansowana technologicznie kapsuła, służąca do tlenoterapii. Powietrze atmosferyczne, którym oddychamy na co dzień jest mieszanką gazów, w której zawartość tlenu wynosi około 20 %, dwutlenku węgla około 0,04 %, wodoru około 0,00005 % . Ciśnienie atmosferyczne to średnio 1013 hPa. W komorze normobarycznej wartości te zostały zmodyfikowane w taki sposób , aby powodowały wzrost dotlenienia komórek i tkanek, a tym samym intensyfikowały w organizmie naturalne procesy naprawcze. Ciśnienie atmosferyczne panujące w komorze wynosi 1500 hPa, stężenie tlenu zwiększone jest dwukrotnie i wynosi 40 %, dwutlenku węgla – pięćdziesięciokrotnie i wynosi 2 %, a poziom wodoru podniesiony został do 0,5 %.

Jak działa komora?

Synergia działania wysokiego ciśnienia i podwyższonego stężenia gazów czyni z komory normobarycznej unikalne i niezwykle skuteczne urządzenie dotleniające, terapeutyczne, rewitalizujące i odmładzające. Niekwestionowane korzyści zdrowotne, wynikające z działania komory pomagają szybciej odzyskać zdrowie, poprawić samopoczucie, zmniejszyć dolegliwości oraz zredukować dokuczliwe objawy w przebiegu wielu chorób. Wszystko to wynika z doskonałego i niemożliwego do uzyskania w innych warunkach poziomu dotlenienia organizmu.

Komora działa na zasadzie silnego stymulatora, który wzmacnia i poprawia naturalne zdolności obronne organizmu. Osoby regularnie korzystające z tlenoterapii cieszą się lepszymi wynikami badań, a pozytywne zmiany są odczuwalne nawet po pierwszej wizycie. Organizm dzięki dotlenieniu funkcjonuje sprawniej, skuteczniej broni się przed atakami drobnoustrojów i łatwiej pokonuje wszelkie dolegliwości. Sesje w komorze normobarycznej mogą być traktowane jako wsparcie tradycyjnej terapii leczniczej, będąc zarazem metodą profilaktyki zdrowotnej, a także skutecznym sposobem na poprawę formy. Bardzo chętnie korzystają z nich sportowcy, a także osoby, które szukają efektywnych metod na „zatrzymanie czasu" i odmłodzenie.

Zastosowania terapii normobarycznej:

Sesje w komorze normobarycznej w holistyczny sposób wpływają na każdą komórkę ciała. Ich działanie jest niezwykle szerokie i przynosi liczne korzyści zdrowotne w zakresie:

  • wsparcia leczenia chorób i dolegliwości – sesje przyspieszają regenerację po zabiegach onkologicznych, chemioterapii i radioterapii; wspomagają rekonwalescencję po przebytych wylewach, zawałach, udarach, przy chorobach niedokrwiennych serca; wzmacniają działanie terapii stosowanych przy ADHD, Zespole Asbergera, Parkinsona, Alzheimera, stwardnienia rozsianego;
  • wspomagania kuracji schorzeń skórnych i urazów – metoda normobaryczna aktywuje odbudowę naczyń krwionośnych, wpływa na zmniejszenie obrzęków, przyśpiesza gojenie ran, niweluje stany zapalne skóry oraz stany zwyrodnieniowe stawów, kości oraz tkanki łącznej, redukuje blizny pooperacyjne, pooparzeniowe;
  • poprawy kondycji i wydajności organizmu – poprzez zwiększenie produkcji nowych i regenerację starych komórek macierzystych, obniżenie poziomu stresu oraz zmęczenia, poprawę jakości kojarzenia, zapamiętywania i uczenia się. Terapia normobaryczna działa odmładzająco, rewitalizująco, poprawia sen, dodaje energii, spowalnia procesy starzenia, redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry, kojąco wpływa na zmysły oraz eliminuje wahania nastroju.

Więcej szczegółów o inwestycji, numer telefonu oraz formularz do kontaktu z obsługą komory, znajdą Państwo na stronie internetowej www.normobaria.net.pl. Tam również należy się spodziewać opubliķowania informacji z konkretną datą otwarcia obiektu.

Źródło: UM Uniejów