wersja testowa serwisu

Budżet Obywatelski 2022: Jak głosowali zduńskowolanie?

20211012_150727-1
fot. UM Zduńska Wola

Tor do terenowej jazdy rowerami, strefa gier plenerowych i parada orkiestr dętych – to tylko trzy z jedenastu projektów, które mieszkańcy wybrali w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2022. Do podziału był w tym roku ponad 1 mln zł.

W kategorii inwestycje mieszkańcy wybrali sześć projektów:

 • Pumptrack – rowerowy zawrót głowy w Zduńskiej Woli. Nasze miasto powszechnie znane jest z jazdy na rowerze. Zduńskowolanie uwielbiają jednoślady. Dlatego w Zduńskiej Woli powstanie inwestycja dla młodych pasjonatów rowerów Pumptrack to specjalny tor na którym nabierzesz prędkości bez pedałowania. Będzie miejscem spotkań i integracji młodych mieszkańców. Tor do jazdy wybudowany zostanie przy górce na ulicy prof. Tadeusza Kobusiewicza.
 • Otwarta Strefa Aktywności Umysłowej – gry plenerowe. Szkoła i relaks-tak, możemy to połączyć! Na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 powstaną strefy relaksu z ławkami i leżakami. Na wszystkich lubiących dreszczyk sportowych emocji będzie czekał stół do ping ponga, piłkarzyki, a także miejsce do grania w gry planszowe.
 • Wybieg dla psów ze strefą treningowo-rekreacyjną. Miejsce przeznaczone dla naszych czworonogich towarzyszy. Zabierzcie tam swoich pupili, pobawcie się z nimi, popróbujcie tresury, a w nagrodę obdarujcie pysznym smakołykiem!
 • Przebudowa ciągu chodnikowego do ulicy Baczyńskiego 11 przez park 100-lecia do ulicy Chełmońskiego 14. Na ulubionym miejscu odpoczynku mieszkańców Osiedla Południe zostaną odnowione aleje.
 • Modernizacja placu zabaw (etap II) przy filii Miejskiego Domu Kultury na osiedlu Karsznice, ul. 1-go maja 5-7. Zabawa w samym centrum kolejowej dzielnicy. W miejsce starych niebezpiecznych urządzeń do zabawy , stanie nowa bezpieczna zjeżdżalnia, huśtawka i bujaki.
 • Boczne boisko treningowe trawiaste z oświetleniem, ogrodzeniem i piłkochwytami, bramkami oraz wiatą stadionową. Jest to kolejny projekt, na który licznie głosowali mieszkańcy, przede wszystkim osiedla Karsznice. Boisko będzie dodatkowym miejscem do treningów na Stadionie Miejskim przy ulicy Okrzei 28.

W kategorii wydarzeń najwięcej głosów mieszkańców zdobyło sześć projektów:

 • Krok po Kroku Integracja Społeczna Dzieci z Niepełnosprawnościami. Celem projektu jest włączenie osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne. Będzie to święto równych szans!
 • Parada Orkiestr Dętych w Zduńskiej Woli. Spektakularne wydarzenie! Ulicami naszego miasta przejdzie parada. Takiego wydarzenia w Zduńskiej Woli jeszcze nie było.
 • Rodzinny festiwal sportowy „ Pożegnanie lata". Jednodniowy turniej sportowy na koniec lata! Zapraszamy nie tylko najmłodszych.
 • Spotkajmy się „Między obrazami". Wydarzenie na stałe zagościło w kalendarium Zduńskiej Woli. Ponownie spotkamy się z niebanalnymi filmami i twórcami.
 • Interdyscyplinarny Zespołowy Turniej Wiedzy „Omnibus". Turniej, który zintegruje społeczności zduńskowolskich szkół podstawowych – nauczycieli, rodziców i uczniów.

Źródło: UM Zduńska Wola