wersja testowa serwisu

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman uruchomi transport zbiorowy dla mieszkańców gminy. Będzie taniej, lepiej i wygodniej

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman uruchomi transport zbiorowy dla mieszkańców gminy. Będzie taniej, lepiej i wygodniej
zdjęcie poglądowe

Wszystko wskazuje na to, iż wraz z nowym rokiem, mieszkańcy gminy Krośniewice, będą mogli cieszyć się z transportu zbiorowego z prawdziwego zdarzenia. Jak zapowiada Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, to ważna zmiana, która ułatwi życie lokalnego społeczeństwa.

24 listopada, Burmistrz Krośniewic złożyła wniosek do wojewody, dotyczący uruchomienia transportu zbiorowego dla mieszkańców gminy. Ma to być spora zmiana, na którą czekała spora część społeczeństwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przewoźnik chce wystartować już z początkiem nowego roku.

Autobusy mają być większe i nowocześniejsze. Ilość miejsc do dyspozycji podróżnych ma być większa, co ma szczególne znaczenie w okresie pandemii, gdy tylko połowa miejsc w komunikacji zbiorowej może być zajęta. Przystanki mają pozostać w tych samych miejscach, w których znajdują się obecnie.

Co ważne i co podkreśla burmistrz Erdman, transport dzieci będzie bezpłatny - Rodzice nie zapłacą za bilety miesięczne dla swoich dzieci. To ostateczna decyzja - mówi EKU24 Katarzyna Erdman.

Nowe rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie sporych pieniędzy przez gminę, z uwagi na propozycję przeniesienia dotychczasowych kierowców do PKS - Nasi kierowcy autobusów, którzy są obecnie zatrudniani przez gminę, nie pozostaną bez pracy. Mamy zapewnienie o chęci zatrudnienia ich przez PKS, na lepszych warunkach finansowych niż do tej pory. Poza tym, zamierzam złożyć propozycję kierowcom, aby wzięli urlop bezpłatny jako kierowcy zatrudnieni przez nasz urząd, aby w razie niepowodzenia, mogli w każdej chwili wrócić - wyjaśnia Katarzyna Erdman. To daje naprawdę spore bezpieczeństwo zatrudnienia, na czym bardzo mi zależy - dodaje.

W związku ze zmianami, planowane jest również uruchomienie specjalnego, nowego połączenia Krośniewic z kutnowską podstrefą ekonomiczną. Do tej pory, osoby które wracały późno z pracy, miały problem z transportem. Ma się to zmienić.

- Uruchomimy kurs po godzinie 22, aby osoby kończące pracę mogły bez problemu wrócić do Krośniewic. Miałam wiele sygnałów, że takie połączenie jest potrzebne i udało mi się poczynić takie ustalenia z przewoźnikiem - tłumaczy Burmistrz Krośniewic.

Aby w pełni wykorzystać potencjał większych autobusów, będą mogły podróżować nim także osoby dorosłe - Chcemy zoptymalizować wykorzystanie autobusów, oferując możliwość transportu także osobom dorosłym, które po prostu będą mogły kupić bilet na przejazd, dokładnie tak, jak odbywa się to w zwykłych busach kursujących między gminami - mówi burmistrz Krośniewic.

Kolejną dobrą informacją dla mieszkańców jest cena biletów. Za przejazd Krośniewice - Kutno, koszt biletu wyniesie zaledwie 3,50 zł, a nie jak do tej pory około 8 zł.

Podsumowując zmiany w transporcie zbiorowym, które czekają Krośniewice od 1 stycznia:
• większe i nowoczesne autobusy
• bezpłatne przejazdy dla dzieci (rodzice nie muszą kupować biletów miesięcznych)
• tańsze bilety Krośniewice - Kutno (3,50 zł zamiast 8 zł)
• nowe połączenie Krośniewic z kutnowską podstrefą ekonomiczną po godzinie 22
• oszczędności dla gminy, z uwagi na przeniesienie zatrudnienia kierowców do PKS

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman nie kryje ogromnego zadowolenia z uruchomienia transportu zbiorowego - Cieszę się, że mogę spełnić kolejną obietnicę wyborczą i mieszkańcy mojej gminy będą mogli korzystać z transportu zbiorowego.

Nowy transport ma rozpocząć działalność od 1 stycznia 2021 roku. Obecnie trwa weryfikacja wniosku złożonego przez krośniewicki magistrat w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. Gdy pojawi się pozytywna decyzja wojewody, poinformujemy o tym niezwłocznie.