wersja testowa serwisu

Chwile grozy w Łęczycy! Zamaskowany mężczyzna z nożem i młotkiem napadł na sklep. "Związał ekspedientkę i ją okradł"

Chwile grozy w Łęczycy! Zamaskowany mężczyzna z nożem i młotkiem napadł na sklep. "Związał ekspedientkę i ją okradł"
fot. KPP w Łęczycy

38-latek z nożem i młotkiem napadł na jeden ze sklepów na terenie Łęczycy. Grożąc ekspedientce użyciem tych niebezpiecznych narzędzi zrabował ponad 4 tysiące złotych. Dzięki determinacji i skrupulatnej pracy kryminalnych z łęczyckiej komendy podejrzany trafił do aresztu. Za taki czyn grozi kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierowała już wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla sprawcy tej zbrodni.

Do przestępstwa doszło rankiem, 31 grudnia 2021 roku w jednym z sklepów ogólnospożywczych na terenie Łęczycy. Policję zaalarmował przypadkowy świadek, który usłyszał wołanie o pomoc. Jak się okazało pół godziny wcześniej do placówki wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc ekspedientce nożem i młotkiem zażądał pieniędzy.

- Kiedy osiągnął zamierzony cel skrępował ręce kobiecie, zabrał jej telefon i klucze od sklepu. Po czym zamknął ją w nim i uciekł - informuje st. asp. Mariusz Kowalski.

Na szczęście nie doznała ona obrażeń ciała a poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Kryminalni, traktując takie sprawy priorytetowo, badali każdy wątek, który mógł ich naprowadzić na trop przestępcy. Wynik ich skrupulatnej pracy wskazał, że za zbrodnią stoi 38-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego.

We wtorek, 11 stycznia 2022 roku mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic Łęczycy. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży z włamaniem.

- Śledczy udowodnili mu, że tego drugiego przestępstwa dokonał na początku minionego roku a jego celem był domek letniskowy - dodaje st. asp. Mariusz Kowalski. - Podejrzanemu grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierował już wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla sprawcy tej zbrodni.