wersja testowa serwisu

Ciągnik uderzył w samochód, znak drogowy i wylądował w rowie. Kierowca nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

a_20200403-115624_1

Pajęczański policjant pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Czujność policjanta z pajęczańskiej komendy przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który spowodował zdarzenie drogowe w Białej, a następnie usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Do całej sytuacji doszło wczoraj, tj. 02 kwietnia br. około godz. 16:25 Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w czasie wolnym od służby jadąc przez miejscowość Biała (gmina Rząśnia) zauważył jadący z przeciwka ciągnik rolniczy, który nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzył w zaparkowanego na poboczu Opla Movano a następnie w znak drogowy i wjechał do rowu.

Mężczyzna próbował wyjechać z rowu ale w wyniku zderzenia uszkodził ciągnik. Policjant podbiegł do uszkodzonego pojazdu, celem udzielenia pomocy znajdującemu się w nim mężczyźnie. Okazało się, że od w/w mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, co mogło świadczyć że jest w stanie nietrzeźwości. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego pajęczańskiej Policji.

Sprawca zdarzenia okazał się 57 letni mieszkaniec gminy Rząśnia. Przybyły na miejsce patrol chciał sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie sprawcy zdarzenia jednak nie był on w stanie wdmuchać dostateczna ilość powietrza w urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym została pobrana mu krew. Kierujący ciągnikiem odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwość oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Źródło: KPP Pajęczno