wersja testowa serwisu

Ciężkie warunki na drogach, wiele kolizji i wypadków

240-125901
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych. Pamiętajmy o bezpiecznym dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach oraz o przygotowaniu pojazdu przed podróżą.

7 lutego 2021 roku zostało wydane ostrzeżenia pogodowe o silnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych, na terenie miasta i powiatu. Policjanci przypominają, aby w tak trudnych warunkach dostosowywać prędkość do warunków panujących na drogach.

Pamiętajmy, że dozwolona prędkość w takich warunkach nie zawsze oznacza bezpieczną prędkość. Gruba pokrywa śnieżna oraz miejscowe oblodzenia w znacznym stopniu wydłużają drogę hamowania. Zwracajmy uwagę na drogę biegnącą przy otwartych terenach, gdzie z pól nawiewa znaczna ilość śniegu. Przy śliskiej nawierzchni ważne jest też zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Pamiętajmy, też że silne opady śniegu w znacznym stopniu ograniczają naszą widoczność.

Zachowajmy czujność przy przejściach dla pieszych. Przed podróżą zwróćmy uwagę na prawidłowe przygotowanie pojazdu. Należy usunąć zalegające bryły śniegu, które podczas jazdy mogłyby utrudnić widoczność spadając na przednią szybę lub na samochód innego uczestnika ruchu. Pamiętajmy również o prawidłowym oświetleniu naszego samochodu. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim