wersja testowa serwisu

Co wpływa na dynamikę wzrostu zachorowań na koronawirusa? „To zależne od wielu czynników”

B169BFF9-0385-47FF-9961-41C6FFD846E6

W całym kraju bardzo szybko wzrasta liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Podobnie jest w województwie łódzkim. Co jest tego powodem?

Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego wyjaśnia, że na dynamikę wzrostu zachorowań w naszym województwie ma wiele czynników.

- Jednym z nich jest specyfika lokalizacji, czyli na przykład ludzie z powiatów graniczących z innymi województwami pracują i u nas i w województwach sąsiadujących - mówi Dagmara Zalewska. - Tak stało się na przykład w województwie mazowieckim, w przypadku szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą i osób tam pracujących. Ponadto są też osoby, ktore spowodowały duży wzrost zakażeń w linii poziomej, czyli miały liczne kontakty.

Rzeczniczka Wojewody Łódzkiego podkreśla, że prężnie działa system pobierania prób przez mobilne zespoły, których mamy pięć. Sukcesywnie zwiększana jest także możliwość przeprowadzania badań.

- Od dziś kolejne laboratorium będzie miało możliwość przeprowadzania testów. To laboratorium Uniwersytetu Medycznego przy CKD - dodaje D. Zalewska. - To, co meżemy zrobić wszyscy, to rzeczywiście zostać w domach. To jedyny racjonalne i odpowiedzialne wyjście, aby zatrzymać ten wzrost zakażeń. Weźmy sobie to wszyscy do serca.